Konkursowa fotorelacja – wstęp   

Wyjaśniam  brak chronologii:

 Ponieważ na ostateczny kształt  i merytoryczną zawartość  naszej strony internetowej  złożył się  społeczny wysiłek  bardzo   wielu osób,  postanowiłem iż panoramiczna  fotorelacja z wręczenia nagrody,  winna  ustąpić  miejsca podziękowaniom  skierowanym do  wszystkich tych, którzy mają swój niezbywalny wkład w jej stworzenie, funkcjonowanie  i  systematyczne powiększanie   bazy tak pisanej  jak i fotograficznej.

Dzisiaj  kiedy już  oficjalnie wybrzmiały podziękowania:

https://niedary.pl/drodzy-niedarianie/

a także  gratulacje dla  naszych konkurentów w walce o prymat najlepszej wiejskiej witryny internetowej anno domini 2017:

https://niedary.pl/gratulujemy-naszym-konkurentom/

oraz gratulacje od ubiegłorocznych Mistrzów

https://niedary.pl/podwojny-sukces-dolnego-slaska-stolicy-wielkopolski/

…serdecznie zapraszam w kilku kolejnych osobnych wpisach na  szczegółową  fotorelację z udziału strony niedary.pl w konkursie: „Sołectw@ w sieci”

 

O organizatorze i  uczestnikach  konkursu

 

Konkurs Sołectw@ w sieci od pięciu już lat organizowany jest w środowisku ok 1 500 wiejskich witryn internetowych. Pomysłodawcą i organizacją  tego wydarzenia o charakterze ogólnopolskim jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów a patronem Ministerstwo Cyfryzacji.

Konkurs ma na celu wieloaspektowe  propagowanie cyfryzacji  wsi  a jak wiele jest tu do zrobienia  wystarczy wspomnieć  iż samodzielną  bieżąco aktualizowaną   stronę  internetową posiada statystycznie jedynie  co 26/te sołectwo w Polsce.

Krajowe  Stowarzyszenie Sołtysów  w swojej misji   odwołuje się do jednej z najstarszych  instytucji  państwa polskiego  czyli do urzędu Sołtysa, którego powaga szanowna była już za czasów piastowskich i jako jedyna instytucja  z tak historycznie rozległą i przebogatą   metryką społeczną –  przetrwała po dzień dzisiejszy …

Po raz pierwszy,  sołtysi zaczęli spotykać się i organizować z inicjatywy senatora Ireneusza Niewiarowskiego  w 1990 roku w Koninie. W efekcie czego,  przy senatorze powstał Konwent Sołtysów. Od tego momentu nastąpił lawinowy rozwój  szeregu ogólnopolskich  inicjatyw organizacyjnych,   konstytuujący   w  1994 r. Komitet Założycielski Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Dzięki już wcześniej  wydawanym przez KSS –  Gazecie Sołeckiej i Poradnikowi Sołtysa;  Stowarzyszenie zaczęło  propagować swoje idee na coraz szersze gremium sołtysów w Polsce – powstają pierwsze  oddziały terenowe KSS

Członkami lokalnych stowarzyszeń stają  się nie tylko  sołtysi ale także  członkowie rad sołeckich. KSS konsekwentnie wspiera przemiany na polskiej wsi. Czyni to przede wszystkim  z myślą o kształtowaniu obywatelskich postaw na wsi, ugruntowaniu demokracji i wspieraniu partnerskiej współpracy administracji samorządowej i mieszkańców. Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów jest apolityczną organizacją pozarządową, nie nastawioną na zysk (non profit). W lipcu 2004 r. KSS uzyskało status organizacji pożytku publicznego:

 

 

Opracowanie na podstawie: http://www.kss.org.pl/o-nas/nasza-historia 

Historia naszego udziału  i ogólne konkursowe zasady w kolejnym wpisie:

Dodaj komentarz