Dzisiaj życzenia przyjmują Futrzaści !

Tytularni chrzestni i chrzestne naszej pięknej  pogórkowatej krainy,  mają dziś swój dzień akcentowany  już nie tylko w eko-kalendarzach.

„Kot to jedyne co nam się samo w domu umyje” – bywa odbierany skrajnie na biegunach starć swoich entuzjastów i osób okazujących przed nimi strach, wyzwalającymi  koci hejt czy wręcz agresję.

Pies za swoje bezwarunkowe przywiązanie może liczyć na więcej – koty za swą niezależność i pewne niebywałe możliwości mogące budzić zazdrość musi płacić czasem najwyższą cenę.

Kot potrafi wydać z siebie około 100 różnych dźwięków, podczas gdy psy jedynie 10. Według naukowców obcowanie z kotem zmniejsza ryzyko ataku serca i wylewów o prawie jedną trzecią ! W Ameryce gdzie tak spektakularnie profilaktyka medyczna obniżyła zapadalność na choroby układu krążenia,  dziś zrejestrowanych jest blisko 90 milionów kotów ! /psów nieco ponad 70 milionów/.

Ale wracamy w Kocie Góry i do naszej Niedariańskiej Doliny:

Trzy lata temu nasz  Itek mieścił się w dłoniach, którymi dzisiaj z trudem można objąć jego „napakowany”  przedzimową przezornością kark. Czasami wydaje się iż święto kota trwa permanentnie:

Wszystkim dzisiejszym Kocim Solenizantom, płci obojga niechaj na wszystkich podwórkach w domach ….wiedzie się symbiotycznie tak z nami jak i innymi futrzastymi !

Fanom kotów przypominamy iż na naszej stronie koty z Kocich Gór i nie tylko; mają swoją całoroczną rubrykę, która trwa w oczekiwaniu  na Wasze kocie fotki, opisy, ciekawostki itp.

Dodaj komentarz