…a u nas sporo zmian i modyfikacji

Spore zmiany zachodzą na naszej  stronie i to   zarówno na jej administracyjnym zapleczu jak i na otwartej stronie tytułowej.

Zmian tych dokonujemy modelowo  pod kątem konkursowych oczekiwań, bowiem strona nasza zostanie zgłoszona do Konkursu na najlepszą  wiejską  witrynę internetową  organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów  pod patronatem Ministra Cyfryzacji.

Strona nasza powstała niejako z marszu inicjując i prowadząc szereg inicjatyw do realizacji których nie były niezbędne pewne kanony oprogramowania. Nasze www nadbudowywaliśmy na formule klasycznego blogu nie uwzględniając szeregu aplikacji immanentnie przypisanych do konstrukcji stron z prawdziwego zdarzenia. Teraz nadrabiamy te zaległości….

Panel pogodowy – trafił się nam gabarytowo rozbudowany  i w języku angielskim – to między innymi  z tego powodu wydłużyliśmy z dotychczasowych 10/ciu do 16/tu podgląd najnowszych wpisów aby równomiernie wypełnić pierwszy rzut ekranowy.

Gdy bywamy za granicą jednym ze sztandarowych tematów jest pogoda  więc pakiet niezbędnych odświeżających  słówek angielskich  z tego zakresu może się przydać.

W prawym górnym rogu pojawiła się sekwencja nowych  przycisków:

  1. Dodatkowa wtyczka  komunikująca bezpośrednio z portalem społecznościowym Niedar na Facebooku
  2. Wtyczka do serwisu You Toube – tu akurat startowo połączyliśmy ją z filmikiem na którym  kotka Logi, która była pierwowzorem naszego firmowego logo i firmową maskotką, ćwiczy dzwonienie, podawanie łapki i przybijanie “piątki” 🙂

Logo_solo

3. Kanał informacyjny  RSS – z którego po zaimplantowaniu pliku feed możesz automatycznie  dowiadywać się o wszelkich nowych wpisach, komentarzach i zmianach na stronie – nawet jeśli będziesz w tym czasie na drugiej półkuli.

4. Skype  – od teraz możesz się z nami kontaktować także  dzięki temu komunikatorowi

5. Formularz poczty elektronicznej   – po kliknięciu w ten przycisk system automatycznie przeniesie Cię do twojego serwisu pocztowego i wygeneruje nowy formularz kontaktowy.

 

O kolejnych zmianach poinformujemy w kolejnych wpisach.

Piątek weekendu początek – oby jak najszybciej i spełniony pogodowo:   Jurek z Wesołej

Leave a Comment