Bieg Szlakiem Niedariańskich Kurhanów – oferta do dyskusji

Łukasz Łagoda – Radny  w Gminie Zawonia – nakreślił ogólną –  propozycję  – plan    wspólnego zorganizowania na trasie Niedariańskiego Szlaku Kurhanowego – przełajowych zawodów  biegowych.

Powołanie  takiej imprezy wstępnie poparła Pani Wójt Agnieszka Wersta.

Pytanie  do Włodarzy Niedar czyli do Pani Sołtys oraz do Rady Sołeckiej,    czy  zechcą się włączyć  i poprzeć  organizację takiej inicjatywy ?

Bieganie to samo zdrowie i coraz popularniejszy sport z gatunku masowych. Nasz szlak wydaje się być idealnym miejscem do takich przedsięwzięć a  okazja do  jego promocji wymarzona – wszak taki przełaj może stać się z czasem imprezą cykliczną unikalnie kojarzoną z Niedarami. Podobne biegi odbywają się już w wielu urokliwych miejscach Kocich Gór i Doliny Baryczy. Spore doświadczenie w ich organizacji  / sędziowanie, pakiety startowe, reklama, oznaczenie trasy, puchary, dyplomy inne nagrody  itp./ posiada Żmigród i chętnie wspomaga  każdą inicjatywę promującą zdrowe nawyki.

Trasa musi liczyć 10 km  – przypominam w tym miejscu iż zmierzona długość  naszej pętli wynosi   dokładnie 9 km 220 metrów więc trzeba by ją nieco  zmodyfikować – rozszerzyć o ok 8oo metrów ale to najmniejszy problem…..


Zalety:

Wymarzone, by nie rzec unikalne  “okoliczności przyrody”.

Wyznaczona już  trasa tak fizycznie jak wirtualnie – więc istnieje możliwość  zorganizowania zawodów nawet  bez konkretnych ram czasowych 🙂

Świetlica jako centralny punkt startowy i meta…


 

W trakcie rozmowy z Panem Łukaszem nasunęła mi się taka  merkantylna w swoim wymiarze  myśl,  aby inicjatora przedsięwzięcia przekonać do takiego przedstawienia imprezy,  by wykazać co  przy okazji tej imprezy Niedary mogłyby  skorzystać na tym przedsięwzięciu…

Nie wiem jak rzecz się ma z rentownością społeczną i każdą inną  takich przełajów  już organizowanych.  ale wydaje się iż organizatorzy w jakiś sposób korzystają nie tylko z promocji,  ale w grę wchodzą jakieś  inne korzyści… ? Jakie – przedyskutujmy – zapraszam – może jesteśmy u kolebki nowej niedariańskiej jakości …. ? Może ktoś podda jakąś myśl – rozwijająca projekt ?

Co możemy zyskać ? Co możemy stracić ? Jakie może być  saldo tej imprezy ? Zapraszam do wyrażenia swoich opinii  tak Włodarzy Niedar jak i mieszkańców…a może Pomysłodawca dorzuci  także jakąś zachętę, która pojawiła się po naszej rozmowie ?

 

Niedary mają doskonalą okazję do promocji szlaku kurhanowego,  ale za nim dojdzie do ewentualnej realizacji przedsięwzięcia, organizatorów czeka nie łatwa droga …. na której końcu może się jednak pojawić uśmiech sukcesu 🙂

biegprzelajowy

 

 

 

Leave a Comment