Dziękujemy Panie Tomaszu !

W IV edycji Niedariańskiego Rajdu szlakiem Kurhanów,  Nadleśnictwo Oleśnica Śląska:

było reprezentowane przez  wyjątkowo silny  i profesjonalny Zespół Specjalistów. O pawilonie przyrodniczo edukacyjnym z  przeróżnymi atrakcjami nie tylko  dla najmłodszych pisaliśmy już tu:

https://niedary.pl/lasy-panstwowe-dzieciom-i-rodzicom-niedarianie-dziekuja-in-gremio/

W niniejszym wpisie szczególnie gorąco w imieniu uczestników Rajdu pieszego i Organizatorów pragniemy   podziękować Leśniczemu Panu Tomaszowi Hippnerowi  za jakże czynny udział w imprezie. Pan Tomasz o lesie mówi zajmująco, ciekawie i ze swadą a zasób wiedzy ma przeogromny,  stąd ten unikalny  terenowy wykład rozpoczął się już na samym początku szlaku:

Storczyki na leśnej polanie ? – Szczególnie cenne i mało znane ciekawostki uczestnicy rajdu usłyszeli   na Polanie Grochowskiej.

Pośród wielu urokliwych duktów szlaku:

praktycznie nie ma  zakątka o którym Pan Tomasz nie mógł by snuć swoich opowieści:

Po raz pierwszy dzięki Panu Tomaszowi część uczestników rajdu  dotarła na znajdujące się nieopodal szlaku, cmentarzysko starych dębów:


Kiedy Rajd pieszy opuszczał miejsce spoczynku starych dębów kierując się w stronę kurhanów:

na przyświetlicowym “placu boju” czerwcowi Solenizanci czyli niedariańska dziatwa z niespożytą energią  korzystała z rozstawionego na placu zabaw  dmuchańca:

oraz okolicznościowo udekorowanego  placu zabaw:


A niedariańskie Juniorki i Juniorzy  testowali wspólnie  jakość piłek  zakupionych  na potrzeby mających się wkrótce odbyć konkursów:


  ale o tym już w kolejnych wpisach 🙂

Dodaj komentarz