Dzień Dziecka 2018 w Niedarach – jakiego jeszcze nie było !

W tym roku swoje święto niedariańskie dzieci obchodziły z lekkim opóźnieniem,  ale   warto było poczekać na 16 czerwca 2018, bowiem chyba w historii naszej wsi nie było jeszcze tak bogatej oferty adresowanej do czerwcowych Solenizantów ! Ciąg atrakcji IV edycji Niedariańskiego Rajdu szlakiem kurhanów pod hasłem „Rodzina aktywna”  sprawił iż przez imprezę  przewinęła  się wyjątkowo duża liczba dzieci i ich  rodziców a nawet …. rodziców  tychże  rodziców ?

Ale po kolei: Od samego rana dzieci braly  udział w  II edycji wyścigu ROWEROWE WZGÓRZA 2017:

 

Równolegle trwała  aranżacja placu zabaw w tym także dla  tych najmłodszych. W świetlicy Pani Dyrektor GOKiB  osobiście uruchomiła pompownię  baloników:

które swoją wielobarwnością.  położyły radosne dziecięce akcenty na scenografii nie tylko świetlicy ale całej imprezy:

Centralnym punktem,  stała się   ogromna równie wielobarwna  dmuchana zjeżdżalnia:

Tak rekordowo duży obiekt stanął w Niedarach po raz pierwszy ! Dzieci zaanektowały zjeżdżalnię  w sposób wyjątkowo intensywny i radosny.

Uczestnicy pikniku obserwowali niekończący się korowód rozentuzjazmowanych  zjazdów solowych tradycyjnych

solo niekonwencjonalnie – na stojąco:

jeden za drugim:

w duetach:

 

piątkami:

szóstkami :

Naturalna dziecięca, momentami  szalona  radość zatrzymana w kadrach wielu pamiątkowych  fotek  to chyba najlepszy wyraz podziękowania dla Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Zawoni,  który sfinansował   to   przedsięwzięcie !

Trudno więc  się dziwić iż przy takiej   ofercie przyświetlicowej  na trasę rajdu pieszego ruszyły tylko te najmłodsze dzieci  – oczywiście na czterech kółkach…. w wózkach 🙂  a dmuchaniec to wszak dopiero wierzchołek góry lodowej atrakcji które organizatorzy przygotowali tego dnia dla dzieci ….ale o nich  w kolejnych wpisach.

 

Dodaj komentarz