Dzień Dziecka 2019 …. na trampolin 11/cie.

Po przerwie wznawiamy kronikarską relację z kolejnych punktów programu w których z okazji Dnia Dziecka 2019,  miała okazję uczestniczyć niedariańska dziatwa…a zatem przeżyjmy to jeszcze raz !

Trampoliny – tego jeszcze w Niedarach nie było !

Specjalnie na tę okazję  z firmy: Space Body Center z Trzebnicy:

poniżej link do strony głównej firmy: https://www.bsc-trzebnica.pl/ ;dzień wcześniej zostało przywiezionych  11/cie specjalnych trampolin ćwiczeniowych. W dniu imprezy dojechały do Niedar profesjonalne trenerki. Przed rozpoczęciem serii ćwiczeń nastąpił  obowiązkowy instruktaż teoretyczny:

Na rozgrzewkę Panie zaaranżowały zestaw ćwiczeń umożliwiających: poznanie specyfiki trampolin;

utrzymywanie równowagi, oraz zapoznanie się z możliwościami tego sprzętu:

Stopniowo skala trudności rosła i ćwiczący przeszli do pierwszych powietrznych akrobacji – oto koncertowo wykonany podskok kuczny:

Stopniowo ćwiczenia  ewoluować zaczęły w stronę skoków połączonych ze szpagatem:

Wykonanie tak efektownej figury,  bez trampoliny przez przeciętnego zjadacza chleba wydaje się być raczej niemożliwe:

Dzięki trampolinom dzieci mogły wprowadzić swoje ciała w takie układy i ćwiczeniowe serie których na co dzień nie dałoby się wykonać. Dzięki trampolinom dzieci poznały ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie nóg, poszerzają spektrum poznawcze, zmysłu  równowagi a przede wszystkim poprawiają tak bardzo potrzebną nam w każdym wieku koordynację ruchów…ale na trampolinach można też wykonywać ćwiczenia bardziej statyczne – by nie rzec relaksacyjne:

Panie Instruktorki nie ograniczyły się wyłącznie do ćwiczeń z trampolinami. Zabawę  urozmaiciły także  liczne  konkursy z nagrodami rozwijające inne zdolności manualne jak widać nie tylko przy użyciu trampolin:

Firmie Body Space Center z Trzebnicy serdecznie dziękujemy w imieniu Całej Niedariańskiej Dziatwy i ich  rodziców za profesjonalną , bezpieczną  i  praktyczną podróż  zapewne tylko w pewien ćwiczeniowy wycinek świata trampolin oraz meandrów motoryki własnego ciała.

Leave a Comment