Dzień Dziecka 2019 – witamy w krainie iluzji !

Delektując się radosnymi uśmiechami dzieci które wygenerował przebogaty program imprezy:  Dzień Dziecka Niedary 2019,  odnotowujemy niniejszym  kolejny punkt programu, czyli występ Mistrza Iluzji:  Marcina Gogołowicza, który czerwcowych Solenizantów i ich opiekunów z wdziękiem przeniósł od  fascynacji  strażacko- policyjnych,  w ezoteryczny świat zjawisk  tyleż  magicznych co niewytłumaczalnych dla niewtajemniczonego widza. Świetlica w Niedarach  po raz pierwszy od czasu jej oddania w użytkowanie mieszkańcom wioski, na czas występu Marcina Gogołowicza stała się kociogórską oazą klimatów rodem z …..Harrego Pottera:

 No i zaczęło się: pojedyncze serwetki ulegały  cudownemu  scaleniu:

To samo stało się z rozerwaną na strzępy  stroną gazety:

 Specjalnie oznaczona przez Lenkę z Wesołej trójka kier:

 teleportowała się w nowe niespodziewane dla widzów  lokalizacje:

 Podobnie w cudowny sposób znikał i pojawiał się banknot 100 zł

 Pojawiły się także tajemnicze świecące  magicznym blaskiem kulki:

 … i zwykłe –  niezwykłe pomarańczowe piłeczki o wielu zaskakujących właściwościach;

 Na koniec występu jeden z rekwizytów Mistrza,   stolik zaczął się unosić i  balansować w powietrzu wbrew prawu  ciążenia powszechnego: 

Mistrzu dzięki za fascynujący urzekający występ ! Tak się składa iż w przeszłości zdarzało mi się wcielać w rolę iluzjonisty, więc sekrety większości sztuczek zaprezentowanych przez Mistrza są mi znane …. ale jedna z nich jako uczestnika wielu wiejskich spotkań, zebrań, imprez jednocześnie….  pozostaje dla mnie zagadką  nieodgadnioną. Przyjrzyjcie się uważnie poniższej fotce:

 W świetlicy zabrakło wolnych miejsc siedzących !  Wszystkie krzesła podczas występu były zajęte ! Część widowni musiała zadowolić się miejscami stojącymi ! Mistrzu szacun wielki –  płynnie przechodzący w pytanie – jak udało Ci się tego dokonać !? W naszej codzienności, czy to zebranie wyborcze czy podział funduszu sołeckiego – taka świetlicowa  frekwencja to marzenie 😊…a tak już bez przymrużania oka:

zainteresowanym osiągnięciami Marcina Gogołowicza, jego pełną ofertą programową, lub dalszym kontaktem z Mistrzem,  polecam autorską stronę internetową: www.magiailuzji.pl

 Ps.

Relacja z kolejnych punktów programu w przygotowaniu. Dzięki ogromnej fotoreporterskiej pracy jaką wykonały: Ania z Głównej oraz Dorota z Różanej otrzymaliśmy do dyspozycji największe w historii Niedar archiwum imprezy, liczące ponad 700 zdjęć, Mimo iż w opracowanie tak przebogatego materiału jest zaangażowany praktycznie cały Zespół niedary.pl i pomaga nam jeszcze Filip ze Złotowa – na kolejne kronikarskie relacje trzeba będzie trochę poczekać.

Jednocześnie jeśli i Ty posiadasz fotki, które Twoim zdaniem powinny trafić do KRONIKI NIEDAR by uświetnić opisywane wydarzenie, koniecznie nam je nadeślij lub dostarcz za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Sołeckiej Grzegorza Osyry względnie mailem lub linkiem do chmury.

Leave a Comment