Dzień Dziecka 2017 w Niedarach

W ostatnią sobotę (03 czerwca) odbyła się impreza dla dzieci z Niedar i nie tylko! Zabawa zaczęła się o godzinie 15:00 i trwała aż do 19:00. Nad całością czuwała nasza Pani Sołtys Agata Woloszczuk.

Oczywiście wszystko to odbyło się przy naszej świetlicy, na murawie pięknie skoszonej sztafetowym trudem. Pogoda bardzo nam dopisała – jak na zamówienie – było słonecznie i nie za gorąco.

Dzięki uprzejmości Dyrektor GOKiB Zawonia Pani Elżbiety Michty przyjechała do nas grupa naprawdę fajnych animatorów (zresztą tych samych co przed rokiem). BARDZO DZIEKUJEMY!!!

Z Funduszu Sołeckiego przeznaczona była też pewna kwota na poczęstunek dla gości. Były ciasta, cukierki, chipsy, przeróżne napoje, a także pyszne lody. Nikt nie wyszedł głodny, słodkości wystarczyło dla wszystkich!

Animatorzy przywieźli ze sobą mnóstwo zabawek oraz pomysłów na gry i zabawy dla dzieci. Były miedzy innymi: “kocie” tunele, zestawy do gry w tenisa (z piłeczką na sznurku), basenik do łowienia rybek, dmuchane “skakańce”, itd, itp.

Dużą popularnością cieszyły się ogromne klocki, z których dzieciaki (i nie tylko!) budowały wielkie wieże.

Poniżej dwie konkurujące w tej zabawie grupy – widać dużą pomysłowość i determinację uczestników.

Nie mniejszą popularnością cieszyły się zestawy do samodzielnego tworzenia wielkich baniek mydlanych.

Był też namiocik, gdzie malowano twarze i włosy, a profesjonalny fryzjer układał fantazyjne fryzury.

Na wielkiej macie można było wyżyć się artystycznie za pomocą farb, pędzli i stempli-wałków.

Poniżej konkurencja w przeciąganie liny – uczestnicy dają z siebie wszystko!

Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji tego dnia. Widać było wyraźnie, że dzieciom bardzo podobała się cała impreza.

Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować podobną zabawę i taką moc atrakcji na Dzień Dziecka.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

A kto ma konto na Facebooku, może obejrzeć więcej zdjęć z tego wydarzenia udostępnionych na profilu Gminy Zawonia – kliknij tutaj.

 

komentarze 2

 • Miło popatrzeć na ogrom zaangażowania, frekwencję, pomysłowość sprawność i koordynację ze strony wszystkich Organizatorów oraz Animatorów imprezy. Dzień Dziecka Niedary 2017 przechodzi do historii, jednocześnie utrwalając się w niej wielobarwnymi kaskadami dziecięcej radości, twórczej zabawy i wspólnej zespołowej kreacji imprezy, bez względu na naturalną rozpiętość wieku wśród czerwcowych solenizantów.
  Z optymizmem a jednocześnie nadzieją, że Niedary wraz z tradycyjną dziecięcą fiestą wpiszą się na długo w kalendarz corocznych imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury – tu specjalny dziękczynny ukłon przede wszystkim w stronę Pani Dyrektor Elżbiety Michty, oraz Pani Sołtys Agaty Woloszczuk – – już teraz – nam dorosłym Niedarianom – wypada ścisnąć kciuki za nie mniej udany Dzień Dziecka Niedary 2018 🙂 Jurek z Wesołej
  Ps. Ewcia dzięki za profesjonalną fotorelację z imprezy

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Zabawa była udana, pogoda również. Uśmiechnięte buźki naszych dzieci są najlepszym dowodem na to że zabawa była przednia. Bardzo dziękuję mieszkańcom którzy się zaangażowali i pomogli mi w organizacji tego święta. Ewie właśnie ze Spacerowej za pomoc i piękne zdjęcia, Iwonie z Kamiennej za pyszne ciasto i pomoc, Grzegorzowi z Głównej także za pomoc. Dzieciom, na które mogłam liczyć podczas zakupów. Dziękuję też Pani Dyrektor i pracownikom GOK w Zawoni.
  Pozdrawiam
  Agata Woloszczuk

Leave a Comment