Dzień Dziecka-2019. Otwarcie z pompą !

Dzisiaj upływa dokładnie tydzień od dnia w którym ruszył Mega Dzień Dziecka – Niedary 2019. Czas więc najwyższy aby zacząć systematyzować FOTOKRONIKĘ NIEDAR a przy okazji przeżyć imprezę raz jeszcze i w zwieńczeniu podziękować wszystkim tym których praca złożyła się na jakże udany całokształt.

Dzień Dziecka Niedary 2019, którym organizacyjnie żyliśmy od wielu miesięcy, zapowiadał się wyjątkowo imponująco. Czerwcowych Solenizantów czekał scenariusz niczym z klasyki kina akcji /… najpierw wybuch wulkanu a potem napięcie będzie już tylko stopniowo narastać 🙂

Za sprawą inicjatywy Przewodniczącego Rady Sołeckiej Grzegorza Osyry, Komendant Gminny Straży Pożarnej Pan Dariusz Rudkiewicz, mimo iż wolna sobota zjawił się  w towarzystwie Teamu Druchów z OSP Zawonia:

Pod świetlicą stanął w pełnej krasie, wóz bojowy. Jak widać Kacperek z Głównej pod względem doboru koloru kreacji i pewności siebie  był gotów a vista podjąć oficjalną rolę reprezentanta Solenizantów 🙂

Każdy  mógł nie tylko zajrzeć, ale również dotknąć poszczególnych elementów wyposażenia bojowego jakim dysponują Strażacy z OSP – Zawonia: 

Dzieciom została udostępniona  kabina która mieści na co dzień bojową drużynę. Można tu było przymierzyć nie tylko prawdziwy strażacki hełm !

Wojtek z Różanej jako jeden z pierwszych miał okazję wystąpić w  roli kierowcy wozu i uczynił to tak naturalnie i pewnie…. jak gdyby zaraz miał ruszać do pożaru:

Jeśli ktoś sądził , iż rola strażaków ograniczy się wyłącznie do prezentacji wozu, rozwinięcia sprzętu i pstryknięcia kilku pamiątkowych fotek … to był w wielkim błędzie…. bowiem Druhowie z OSP pod wodzą Komendanta Rudkiewicza, urozmaicili prezentację jednostki wcielając się z powodzeniem w rolę….animatorów !Najpierw uruchomiona została klasyczna kurtyna wodna:

 

Młode Niedarianki  szybko i sprytnie wykorzystały ten moment,

i pomysłowo uruchomiły….perliście orzeźwiającą wodną karuzelę:

Niedarianie natomiast, tu Rafał ze Spacerowej;  oddali się bardziej męskim rodzajom aktywności:

Kolejnym punktem programu w wykonaniu Druhów OSP Zawonia  było otwarcie strażackiej strzelnicy wodnej:

Kolejka chętnych do oddania wodnego “strzału”, swoją długością mogła przywoływać czasy epoki słusznie minionej:


Dzieci prześcigały się w różnych technikach,

aby skutecznie trafić do celu, którym były plastikowe butelki napełnione wodą:

Poniżej np. klasyczny strzał z biodra:

Druhowie z OSP Zawonia dzięki  jakże efektownej, prezentacji mogą być spokojni o przyszłość czyli junacki narybek a już szczególnie ten płci żeńskiej 🙂

Pamiątkowym zwieńczeniem Strażackiego pokazu, była wspólna fotka do której na tle wozu wraz z czerwcowymi Niedariańskimi Solenizantami i Przewodniczącym Rady Sołeckiej Grzegorzem Osyrą – / w białym chełmie/ stanęli wszyscy nasi zacni goście wieńcząc tym samym  pierwszy punkt programu;

Liczny i spontaniczny udział dzieci na powyższym ujęciu ewidentnie wskazuje iż strażakom z powodzeniem udało się zaskarbić względy niedariańskiej dziatwy 🙂

W imieniu wszystkich Solenizantów czerwcowego Święta – Strażakom z OSP Zawonia dowodzonym  przez Komendanta Gminnego Pana Dariusza Rudkiewicza pozostaje wyrazić głęboką wdzięczność za udział w czerwcowej fecie, podziękować za pomysłowość i kreatywne zaangażowanie strażackiego Teamu, które w sposób niezapomniany, wyjątkowo dynamicznymi  akcentami, urozmaiciło otwarcie imprezy które na zawsze pozostanie ozdobą Kroniki wsi Niedary.


Ps.

Relacja z kolejnych punktów programu w przygotowaniu.Dzięki ogromnej fotoreporterskiej pracy jaką wykonały: Ania z Głównej oraz Dorota z Różanej otrzymaliśmy do dyspozycji największe w historii Niedar archiwum imprezy, liczące ponad 700 zdjęć, Mimo iż w opracowanie tak przebogatego materiału jest zaangażowany praktycznie cały Zespół niedary.pl i pomaga nam jeszcze Filip ze Złotowa – na kolejne kronikarskie relacje trzeba będzie trochę poczekać.

Jednocześnie jeśli i Ty posiadasz fotki, które Twoim zdaniem powinny trafić do KRONIKI NIEDAR by uświetnić opisywane wydarzenie, koniecznie nam je nadeślij lub dostarcz za pośrednictwem Przewodniczacego Rady Sołeckiej Grzegorza Osyry względnie mailem lub linkiem do chmury.

Leave a Comment