Ewa ze Spacerowej zafundowała 56 metrów kwadratowych…rzetelnej wiedzy.

Zwyciężczyni konkursu na logo Niedar: Ewa ze  Spacerowej postanowiła bezpośrednio  nie przyjmować  zdobytej nagrody pieniężnej,   lecz  scedować ją  w formie nieodpłatnej  wieczystej dzierżawy  i  w ten nietypowy sposób   przekazać jej równowartość  na rzecz Świetlicy w Niedarach w  postaci   kompletu  20/tu sztuk dwustronnych  podkładek edukacyjnych.

W odpowiedzi na ten gest,  dorzuciliśmy od firmy okazjonalną drewnianą  skrzyneczkę  z okolicznościowym napisem   oraz podkładkę z….. kolędami i mapkę A3  z krajami niemieckojęzycznymi.

Ewa swoim szlachetnym  gestem pragnie raz jeszcze  podziękować  w ten sposób za wybór jej projektu logo… i wyrazić jednocześnie nadzieję, że jej  Skrzyneczka Edukacyjna stanie się zaczątkiem Kącika  Edukacyjnego, w którym z czasem być może  pojawią się  ogólnodostępne książki, słowniki,  wydawnictwa multimedialne, drobne pomoce dydaktyczne, poradniki itp. które miałyby nieco  “przełamać”  obecny jakże zdominowany przez  SPORT,  pejzaż  naszej  świetlicy:

skrzynka

A wracając do nieco przewrotnego jak to u nas bywa tytułu…

Ten zestaw podkładek, to prawdziwy kalejdoskop nauki   – paleta dydaktycznych tematów –  z różnych dziedzin życia: Matematyka, Historia, Biologia Chemia, Fizyka, Przyroda, Nauczanie zintegrowane, udzielanie pierwszej  pomocy, Wiedza o Społeczeństwie, gramatyka języków angielskiego i niemieckiego, Geografia – kolorowa – przystępnie ukazana – w pigułce podstawowa wiedza dla wszystkich.

Słowo paleta  tematów z wielu dziedzin, to mało powiedziane, bowiem każda podkładka zawiera treści, które w oryginale na szkolnej standardowej planszy publikowane są w formacie 100 cm x 70 cm. Podkładek jest 20/cia na każdej z nich zminiaturyzowane są 4 takie plansze a więc  w sumie tych plansz z różnych dziedzin jest aż 80. Gdyby je rozłożyć jedna przy drugiej  utworzyłyby swojego rodzaju poletko Edukacyjne o długości  80 metrów i szerokości 70 cm a więc pole o powierzchni  56 metrów kwadratowych. …  wyliczenia te można sprawdzić w oparciu o wzory geometryczne, które także znajdują się na ufundowanych podkładkach 😉

Słonecznego weekendowania ! Jurek z Wesołej

ps.

Jeśli chcesz dołączyć – rozwinąć inicjatywę Ewy – zapraszamy na:

http://www.pomocedydaktyczne.info/

– w poszczególnych przedmiotach odnajdziesz podkategorie podkładki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz