Flaga Niedar – na razie nieoficjalna.

Liczyliśmy na to  iż tak się stanie ale spodziewaliśmy się iż może być różnie… Funkcjonująca na stronie internetowej ikonka flaga akcji –  Logo Niedar podróżuje na zebraniu w  minioną środę już jako wielkoformatowa flaga naturalnej wielkości,  została przyjęta jako nieoficjalna flaga wsi Niedary a więc na dziś otrzymała ona identyczny status jak  nazwy niedariańskich ulic. Obecna na spotkaniu Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta,  skomplementowała pomysł i obiecała wsparcie w ewentualnym procesie rejestracji  tego kolejnego  symbolu naszej małej ojczyzny:

Autorką  grafiki jest Ewa ze Spacerowej:

Flaga została przyjęta ze szczególną dedykacją. Otóż jak już wcześniej wspominałem podczas IV edycji Niedariańskiego Rajdu Szlakiem Kurhanów Zofia z Kamiennej  zaproponowała abyśmy w Niedarach w jakiś sposób szczególny uczcili 100 lecie niepodległości Polski. Ponieważ szkic flagi Niedar od dawna już miałem w folderze spraw do załatwienia –  zaproponowałem najpierw autorce grafiki czyli Ewie ze Spacerowej abyśmy wspólnie taką flagę  wykonali i  zaproponowali ją jako odpowiedź na propozycję Pani Zofii.  W konsekwencji podczas spotkania został przegłosowany  także budżet na wykonanie startowej  serii flag Świątecznych.

 

Temat genezy  flagi wróci jeszcze nie raz,  a możliwości  stojących  przed tym symbolem   rysuje się nie mniej niż przed logo Niedar.

Leave a Comment