Fotorelacja z wczorajszego przedstawienia dla dzieci

We wtorek 02 lutego zawitał do świetlicy w Niedarach teatr DUET z Krakowa z przedstawieniem “Kotek i Kogutek”. Szczególnie młodzi widzowie nie mogli doczekać się rozpoczęcia całego widowiska.

22

Dwójka aktorów wcieliła się w kilka bajkowych postaci. Dzieci zobaczyły między innymi tytułowego, łatwowiernego Kogutka i mądrego, odpowiedzialnego Kotka.

13

Poznali też przebiegłego Liska, który starał się oszukać Kogutka i wyprowadzić w ciemny las. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, ani tym bardziej im ufać.  

14

Niestety naiwny Kogutek powędrował w las za Lisem. Wcale nie chciał słuchać ostrzeżeń dzieci, że to bardzo niebezpieczne oddalać się od domu.

16

15

Dzieci z napięciem śledziły dalszy przebieg akcji.

25

Niestety lekkomyślność Kogutka skończyła się dla niego bardzo źle. Lis w końcu go złapał i powlókł do swojej nory. Nie było już dla Kogutka żadnego ratunku. Na jego smutnym przykładzie dzieci nauczyły się kilku naprawdę ważnych zasad bezpieczeństwa, o których bardzo przystępnie opowiedział im leśny Skrzat.

18

Nie ma nic lepszego niż piękna bajka z mądrym przesłaniem – często pamięta się je przez całe życie i po latach wspomina z dużą nostalgią. 

23

Całe przedstawienie było świetnie poprowadzone w formie dialogu i częstych interakcji między widzami a bajkowymi postaciami. Dzieci odpowiadały na przeróżne pytania zwierzątek. Ostrzegały je przed niebezpieczeństwami (np. zjedzeniem muchomora, czy złym lisem). Bawiły się z nimi w grę zręcznościową “jastrząb i kogutki”, a także wspólnie zaśpiewały piosenkę.

17

Śmiechów, pisków, chichotów i okrzyków było co niemiara. Dorośli też świetnie się bawili, bo zabawne reakcje i odpowiedzi dzieci nie raz doprowadzały ich do śmiechu aż do łez. Około godzinne przedstawienie minęło jak z bicza strzelił. To był bardzo przyjemnie spędzony czas!

Mamy nadzieję, że w naszej świetlicy odbędzie się jeszcze nie jedna taka fajna impreza. Czekamy z niecierpliwością!  🙂


Zamieszczone zdjęcia pochodzą z facebookowej strony organizatora tego widowiska, czyli GOKiB Zawonia. Bardzo dziękujemy!  

 

Leave a Comment