Przełomowy moment ! Zapraszamy dziś pod świetlicę o 18.30

Dzisiaj  oficjalnie otwieramy kolejną,  jakże kolorową i  głęboko symboliczną kartę  historii  wsi Niedary, której niematerialny dorobek został  wzbogacony o kolejny symbol tożsamościowy naszej Małej Ojczyzny – czyli własną flagę.

O godzinie 18.30  na budynku świetlicy Włodarze Niedar wspólnie  zawieszą flagę Polski w towarzystwie flag: Unii Europejskiej oraz naszej niepowtarzalnej autorskiej jedynej takiej na świecie  …flagi niedariańskiej

Będzie to także  oficjalna premiera obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Połączyliśmy bowiem wniosek Zofii z Kamiennej  o to aby Niedary  jakimś zdecydowanym wizualnym  akcentem włączyły się w rocznicę niepodległości i przyśpieszyliśmy prace graficzne nad wykonaniem flagi Niedar, której autorką jest Ewa ze Spacerowej.

Od dziś tym samym,   rocznica powstania flagi Niedar będzie zbiegać się z kolejnymi rocznicami Niepodległości –  naszej Dużej Ojczyzny.


Sołtys Agata Woloszczuk wybrała dzisiejszy termin nieprzypadkowo – chodzi bowiem także o to aby zbliżającym  się spotkaniom  wyborczym , które będą odbywać się w świetlicy, towarzyszyła już odświętna – pełna  niedariańska  gala flagowa. Przy okazji przypominamy iż najbliższe spotkanie wyborcze z ubiegającą się o reelekcję Wójt Agnieszką Werstą już jutro o tej samej godzinie czyli o 18.30:


 

Trwamy w oczekiwaniu  na. wpis o kolejnym spotkaniu z wyborcami organizowanym przez drugi  z rywalizujących  Komitetów Wyborczych czyli Komitet Wyborców Gminy Zawonia Wspólna Przyszłość.

Leave a Comment