IV edycja Rajdu szlakiem kurhanów – garść impresji

Z inicjatywy Grzegorza z Głównej wypłynął wniosek o zmianie terminu rajdu. I bardzo dobrze, bowiem  ryzykowanie kolejnego deszczowego scenariusza we „ niedariańskiej wrześniowej porze deszczowej” to strata ogromu wysiłku organizacyjnego.

Odruchowo podpisałem się pod obiegową  listą oburącz,   acz z zaproponowanym terminem jednak bym mocno  zapolemizował…. ale to sprawa osobnego porządku  i rozstrzygnięć albowiem  nie sam termin –  choć niewątpliwie  istotny – wydaje się być  kluczowy dla ogólnej  pomyślności IV edycji Rajdu…

Moim skromnym zdaniem jeśli impreza ma mieć charakter rozwojowy, lub choćby podtrzymać dotychczasowy jej niematerialny dorobek i rozmiar,   to  powinno dojść do  oficjalnego  zawiązania się Komitetu Organizacyjnego IV edycji  Rajdu i przysłowiowego rozpisania ról.

Komitet Organizacyjny Rajdu jak najszybciej powinien podać  do publicznej  wiadomości  termin, ustalić adresatów imprezy by skierować do nich precyzyjnie  marketing  rajdu,   rozdzielić role, zdefiniować i określić budżet, rozpisać  program, czy np.   wskazać możliwości samofinansowania i  wspólnie wyłonić sponsorów, określić potrzeby…itp.

Innymi słowy na dziś, tak przyszli  uczestnicy Rajdu   jak i potencjalni wolontariusze –  organizatorzy  powinni wiedzieć nie tylko kiedy ale  z czym do kogo i  w jakiej sprawie ….?

Niedarianie już nie raz pokazali iż zaradnością,  pomysłowością można z sukcesem  wybrnąć z wielu organizacyjnych problemów, ale   jeśli upływający czas  pozostawimy we wspólnym niewypowiedzianym   przekonaniu że na ostatnią chwilę   Sołtys Agata Woloszczuk,   jakoś to wszystko  ogarnie,  to finalny  obraz  może się nam  rozminąć z oczekiwaniami.

Ja oczywiście niezmiennie  deklaruję swoją pomoc  nie tylko nomen omen  ze strony  niedary.pl

Jurek z Wesołej

1 Komentarz

  • Agata Woloszczuk pisze:

    Zgadzam się, termin jest zmieniony, ale to wcale nie oznacza pogody bez deszczu w tym dniu. Za chwilę w osobnym wpisie poproszę chętne osoby o zgłaszanie się do pomocy w organizacji Rajdu, jetem także otwarta na nowe pomysły. Jeśli takich osób nie będzie to rajd będzie w ogóle pod znakiem zapytania w tym roku. Pewnych rzeczy przeskoczyć się niestety nie da. A jak do tego słyszy się odpowiedź na zadane pytanie czy będziesz na Rajdzie, i pada że oczywiście nie, bo gdzieś tam w sąsiedniej miejscowości występuje zespól disco polo, to o czym my w ogóle mówimy. Rajd jest raz w roku, zespołów disco polo wątpliwej jakości i ich występów w okresie letnim jest mnóstwo. Powinny nastąpić zmiany w organizacji Rajdu itd. Najłatwiej zmienić termin rajdu,ale co dalej………..???

Leave a Comment