Katar – logo Niedar w kraju “Mundialu 2020”

Katar jest klasycznym emiratem czyli…. księstwem… o powierzchni zbliżonej do obszaru naszego województwa świętokrzyskiego. W linii prostej dzielą nas 4102 kilometry. Emirat ten graniczy tylko z jednym państwem: Arabią Saudyjską. Owszem ma swoją konstytucję i rząd powoływany przez emira /księcia/, który to rząd pełni jedynie funkcję …doradczą. Konstytucja nie przewiduje istnienia parlamentu a więc tym bardziej żadnych partii politycznych. Mieszkańcy nie płacą…podatków ani świadczeń emerytalnych, darmowy jest prąd i woda. Jeśli chcesz się zatrzymać tu na dłużej, musisz przejść badania lekarskie /prześwietlenie pod kątem gruźlicy/ oraz test na HIV. Katar nie ma naturalnych wód śródlądowych. Suma rocznych opadów to zaledwie 80 mm. Ludność i rolnictwo zaopatrywane są w… odsalaną wodę morską. Podczas kiedy u nas jest zima w Katarze średnia temperatur waha się wokół 18/tu st.C. W roku 2010 społeczeństwo katarskie…. było najbogatszym społeczeństwem świata…. i  do dziś utrzymuje się w pierwszej 10/tce.

Katarskie linie lotnicze są jedynym na świecie przewoźnikiem który dopuszcza obecność… sokołów na pokładzie pasażerskim, podczas kiedy nawet najmniejszy pies czy inny pupil… musi podróżować w luku bagażowym.

Stolicą kraju jest Doha i tu właśnie wylądowało logo Niedar, osiadając na tradycyjnym bazarze Al Souq St:

Więcej fotek z tego klimatycznego miejsca na mapie Google pod przyciskiem Logo Niedar podróżuje – kliknij we flagę Niedar /jedyną/ na obszarze Kataru lub w poniższy link:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1MjLfwZiduiusJDVjFiw-e6oJ_U6yfW_u&ll=60.63555656173802%2C49.049556835647195&z=4

W tle fotki w mgle pustynnego pyłu zderzenie tradycji z nowoczesnością – przybliżmy obraz:

i teraz już całkiem z bliska:

Oryginalna flaga Kataru, która dzisiaj powiększa coraz bardziej kolorowy dorobek – bagaż “podróżniczych zdobyczy” naszego logo –  składa się z dwóch pionowych pól białego i bordowego rozgraniczonych dziewięcioma trójkątami symbolizującymi Katar jako 9/ty Emirat pośród krajów Zatoki Perskiej:

Benzyna w Katarze kosztuje przysłowiowe grosze. Taniej zatankujesz tu „do pełna” aniżeli …zapłacisz za filiżankę kawy.
Chcesz poczuć klimat Kataru kliknij w link wiodący do filmowej relacji z 10/ciu ciekawych miejsc.
Ujrzysz na nim także jak Katarczycy …plażują, grają w….hokeja, zobaczysz skansen /tradycyjne gospodarstwo sprzed lat sąsiadujące z najnowocześniejszą mega… dojarnią karuzelową:

https://www.youtube.com/watch?v=0geGysSdJiQ

W 2020 roku odbędą się w Katarze mistrzostwa świata w piłce nożnej, chociaż drużyna Kataru nigdy w historii rozgrywek nie zakwalifikowała się do mistrzostw a państwo to będzie najmniejszym krajem świata w którym najlepsze piłkarskie drużyny zmierzą się w walce o światowy prymat. Może któryś z kibiców zabierze ze sobą logo Niedar i odwiedzimy to miejsce ponownie ?


Zaproszenie:
Wybierasz się w podróż bliższą, dalszą – choćby nawet do Ludgierzowic…. ? Zabierz ze sobą logo – namów rodzinę znajomych przyjaciół ! Liczy się każdy kilometr na liczniku „przebiegu” naszego logo ! Środek lokomocji – dowolny ! Zapewne kiedyś ktoś zliczy te kilometry, oflaguje barwami narodowymi krajów które odwiedziło nasze logo….Kto wie, może w ten nietypowy sposób – wspólnymi siłami – zafundujemy naszej ikonce symboliczną podróż na księżyc…?

Leave a Comment