Koło Gospodyń – kiedy jak nie taraz…?

W tak pięknym i z pewnością wybornie smakowitym  pejzażu cukierniczych kalorii – nazwa naszej wsi, komponuje sie nad wyraz … słodko ! Czy w Niedarach powstanie Koło Gospodyń wiejskich ?  Oczyma wyobraźni widzę taką możliwość. Czy są chętne ?  Klub Seniora deklaruje pomoc organizacyjną. Sołtys, choć  zarobiony po kokardy – też pewnie znajdzie chwilę aby wspomóc… Mnie praca dla innych dała sporo satysfakcji. Pomyśl, może to jest Twój czas i zgłoś swój akces  w komentarzu, na koncie FB Niedary z Kocich Gór – do Przewodniczącej NKS/u Danuty Stańczyk…. jakkolwiek

No to jak zakładamy nową Kategorię w naszym prawym menu strony np:  KGW NIEDARIANKI ???

Więcej na ten temat na koncie FB Niedary z Kocich Gór – kliknij w odpowiedni banerek w prawym menu strony.

2 komentarze

 • niedary@gmail.com pisze:

  Cuda wianki – czynią Niedarianki !

  Minęło zaledwie kilka godzin od opublikowania postu a z inspiracji Przewodniczącej Niedariańskiego Klubu Seniora: Danuty Stańczyk na ul Wesołej 21, zebrał się rozradowany Team Niedarianek, Przypadkiem pojawił się Sołtys wsi Grzegorz Idzikowski. I tak oto spontanicznie zawiązał się Komitet Inicjatywny który aklamacyjnie potwierdził chęć powołania w Niedarach Koła Gospodyń Wiejskich. Została wykonana nawet pamiątkowa fotografia, która będzie opublikowana w terminie późniejszym bowiem Panie przy okazji zajmowały się pracami nad dożynkowym wieńcem, które ze zrozumiałych względów winny być otoczone nimbem tajemniczości.
  Dzisiaj ciąg dalszy ustaleń…. Panie które chciałby dołączyć do Teamu Inicjatywnego – proszone o kontakt z Danusią….

  Ps. Zrzekam się praw autorskich do tytułowego hasła:
  Cuda wianki czynią Niedarianki ! na rzecz przyszłego Koła Gospodyń Wiejskich – sugerując wykorzystanie rymowanki jeśli nie w nazwie Koła to np. w roli zrzeszeniowego motta 😊
  Trzymam kciuki za dalszy pomyślny rozwój wydarzeń.
  /-/Jurek w Kocich Górek

 • Grzegorz Idzikowski Sołtys sołectwa Niedary pisze:

  Faktycznie,
  rozmowy na temat założenia w Niedarach Koła Gospodyń Wiejskich odbywają się od dawna przy różnych okazjach. Nasze bratnie sołectwa w Pęciszowie, Zawoni, Złotowie i Budczycach powołały do życia takie Koła w maju i czerwcu br. Czeszów ma swoje Koło od roku 2021.
  Jednym słowem – teraz MY.
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych, gospodynie i gospodarzy, na spotkanie w naszej świetlicy w dniu 10 sierpnia br. o godz. 18:00. Zobaczymy jakie jest faktyczne poparcie dla idei utworzenia naszego własnego Koła Gospodyń Wiejskich, jakie są pomysły na podstawowy profil działalności Koła, tzn. czego najbardziej oczekujemy od takiej lokalnej aktywności.
  Zapraszam
  Grzegorz Idzikowski
  Sołtys wsi Niedary

Dodaj komentarz