Kolorowa promocja naszej wsi.

Chyba po raz pierwszy w historii naszej wsi, społeczna aktywność coraz większej rzeszy Niedarian   ma okazję na szczególne wypromowanie i to  nie tylko w Gminie Zawonia ale co najmniej w skali Dolnego Śląska !  Oto zostaliśmy zaproszeni przez  Wójt Gminy Zawonia: Agnieszkę Werstę do zaprezentowania naszych prekursorskich  inicjatyw  w przepięknie wydanym /twarda oprawa/ kolorowym albumie przewodniku pt. „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku” . Podtytuł tego cyklicznego wydawnictwa: ludzie miejsca i potrawy:

 Album ten dla wielu Gmin i Sołectw stanowi doskonałą okazję aby klasycznie  przez „żołądek do serca” zaprezentować  tradycje  swoich „Małych Ojczyzn”.Oto przykładowa strona poprzedniej edycji albumu z promocją ościennej Gminy Dobroszyce a także jak widać Gmin Bierutów oraz Długołęka:

W uzgodnieniu z Panią Wójt skorzystaliśmy z faktu iż nasze niedariańskie konkursy na najsmakowitszy wypiek zyskują coraz większą rangę i  poprosiliśmy uczestniczki o przepisy, które trzymając się kontekstu „smaków na życie, tu i teraz…” dosmaczyliśmy  sutą porcją niedariańskich przypraw /czytaj dokonań minionych lat/. Ta dedykowana Przewodnikowi  „niedariańska przyprawa” liczy zaledwie  ok. 10 stron   i nie zawiera opisu realizacji wielu naszych pomysłów – bowiem cały zapis  e-kroniki to już księga gruba księga  licząca blisko 1 300 stron ! Ciekawe które  wątki spodobają się Kolegium Redakcyjnemu  Przewodnika, kolegium  wywodzącemu się z naszej  ulubionej Gazety Wrocławskiej w której stronę wysyłamy pozdrowienia do  znajomych i Przyjaciół  kierując je  spod naszego dawnego redakcyjnego pseudonimu JERZY OLA 😊

Leave a Comment