Koty z Kocich Gór …i nie tylko

W komentarzu do mojego ostatniego wpisu o kotach, które jako temat zaniedbaliśmy na naszych stronach niewybaczalnie, Lutek z Wesołej nadesłał jakże   urokliwy portret  swojej kotki/kota:

Kicia D. Bardzo pewna siebie.

Lutku on to  czy ona ? Czy to niedariańska krew czy import jakże genetycznie wskazany ?  Jak się wabi ? Co lubi ?  Gdzie jej/jego  honorowe miejsce ? Czy jest grzeczny/a …. co ostatnio zbił/a, przewrócił/a……? 🙂

Kocie Góry z tematem kotów wywołują nas do przysłowiowej tablicy. więc  jak ochłoniemy z tematu  Pocztów, tabliczek i paru innych bieżących spraw.  położymy mocniejsze akcenty na naszych mruczących  milusińskich. …ale już dzisiaj prosimy o kolejne fotki kotów w sytuacjach różnych,  inicjujemy bowiem  w Zakładce Towarzystwa Przyjaciół wsi Niedary roboczą póki co  kategorię:

Koty z Gór Kocich i…

Jeśli nie masz kota – przyślij nam choćby  jakąś ciekawostkę na temat kotów lub fotkę kota sąsiadów 🙂

Czy wiecie, że w USA jest oficjalnie  zarejestrowanych więcej kotów.  aniżeli psów i to o miliony więcej !…a wszak częściej skłonni jesteśmy  oficjalnie rejestrować  czworonogi szczekające,  niźli mruczące….

Czy alergicy wiecie, że nie nieprawdziwa jest teza o uczuleniu na sierść kota ?  Sam jestem alergikiem –  zdaniem lekarzy nieuleczalnym – na szczęście tylko  zdaniem lekarzy 🙂 i całkiem niedawno w procesie samoleczenia, które skutecznie kontynuuję –  dowiedziałem się, że to nie bezpośrednio  sierść jako taka uczula  sic !

O fałszywości kotów krąży mnóstwo legend podsycanych przez osoby nie mające bladego pojęcia o czymś  takim jak behawior tych zwierząt …. jest więc wiele misji do spełnienia a jeśli będą one wypływać z Kocich Gór to niewykluczone, że nasze racje ze względu na tzw. geniusz miejsca zostaną lepiej przyjęte z korzyścią dla ogółu kociej populacji ?

 

                                              Jurek z jakże Kocich Górek

 

 

Jeden komentarz

  • Lutek pisze:

    Nasza grzeczna i niegrzeczna Kicia czyli ona trafiła do nas z ogłoszenia w gazecie, (‘oddam kota….’.).

    Lutek

Dodaj komentarz