Krystyna odchodzi z Niedar … ale nie z naszych wspomnień.

Tu było jej miejsce na ziemi… dziś  jakże symbolicznie zapłakane deszczem….

Przepojeni  głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Krystyny – postaci  jakże niezwykle, barwnej i znaczącej,  która zapisuje się  na stronach e-Kroniki Niedar ale …. przede wszystkim w naszej pamięci –   szczególnymi  zgłoskami…

Krystyna była kobietą o wyjątkowej  życzliwości, zawsze uśmiechniętą i – co tak rzadkie – posiadającą kojący dystans do trudów codzienności. Imponderabilny rodzaj życiowej swady… cechujący osoby nietuzinkowe.

To właśnie ta pogoda ducha i naturalna  otwartość na ludzi i uczynność sprawiły, że cieszyła się powszechną sympatią. Dzięki  swoistym  umiejętnościom  – pioniersko integrowała  społeczność Wrocławian ze społecznością Niedarską. Matka chrzestna relacji z ulic  Różanej i Wesołej. Jej wkład w budowę naszej wspólnoty,  jest nie do przecenienia.

Dziś, gdy Krystyna wyrusza w swoją ostatnią podróż , w Kronice Niedar zapisujemy kartę pełną wdzięczności. Choć nie wszyscy będziemy mogli osobiście stanąć przy jej mogile, nasze myśli i wspomnienia pozostają przy Niej oraz Jej Rodzinie.

Krystyno, dziękujemy Ci za każdy Twój uśmiech, za każdą radę i za to, że przez tyle lat uczyłaś nas, jak z naturalną lekkością  i  życzliwością budować wspólne dobro. Byłaś filarem szczególnego mostu wielu dobrosąsiedzkich relacji.

Z głębokim smutkiem, ale i z wdzięcznością za lata wspólnych działań, żegnamy Krystynę – postać, która na trwałe zapisała się w historii i sercach mieszkańców naszej wsi. Jej naturalna uczynność sprawiała, że każde spotkanie z Nią niosło ze sobą dobrą energię.

Przez dwie kadencje,  Krystyna osobiście kształtowała samorządową rzeczywistość Niedar jako  Sołtys naszej wsi.  Wraz z mężem Józefem, który również pełnił tę funkcję przez dwie kadencje, stworzyli dom, na którym  charakterystyczna tabliczka „Sołtys wsi” funkcjonowała  nieprzerwanie przez 16 lat ! Wynik ten zapisany w Niedariańskiej Księdze Rekordów wydaje się dziś wyjątkowo trudnym  do pobicia…

Wspólnie z sukcesami kreowali dom otwarty,  z którego emanował puls najważniejszych  spraw lokalnych. Oboje zajmują poczesne miejsce w pierwszej   i kolejnych edycjach  wielkoformatowego  Pocztu  Sołtysów wsi Niedary:

Oboje,  od 10 lat z inicjatywy Zespołu www.niedary.pl, posiadają dowody społecznej wdzięczności Niedarian w postaci Honorowych Tytułów – Sołtys Nestor wsi Niedary sygnowane przez Wójt Gminy Zawonia – Agnieszkę Werstę.

W historii naszej wsi, Krystyna i Józef  zawsze pozostaną przykładem niezwykle zgodnej i oddanej sobie pary. Przez lata wspierali się w pracy dla innych, a teraz, po czasie rozłąki … Krystyna dołącza do Józefa i znów będą  razem, patrząc z góry na Niedary, które tak bardzo kochali:

Krystyno, dziękujemy za wszystko. Spoczywaj w pokoju.

Rodzinie oraz wszystkim Bliskim Krystyny,  wyrazy najgłębszego współczucia. Prosimy o przyjęcie słów wsparcia w tym trudnym czasie. Krystyna pozostawiła w Niedarach trwały ślad swojego dobra i energii, a jej odejście jest stratą dla całej naszej wiejskiej Społeczności.

Łączymy się z Państwem w żalu i modlitwie.

Dziś w e-Kronice zapisujemy ostatni rozdział Jej ziemskiej drogi, ale pamięć o Krystynie jej  uśmiechu, humorze  i dobrym sercu pozostanie z nami na zawsze.

Ps.

Tyle w nas człowieczeństwa ile pamięci o tych którzy odeszli….. Zachęcam  mieszkańców do dzielenia się swoimi wspomnieniami o  Krystynie w komentarzach poniżej”.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz