Logo Niedar, debiut na Bukowej Górze:

W Sudetach Wschodnich, po polskiej stronie Gór Opawskich, niewiele ponad kilometr od Jarnołtówka,  znajduje się Bukowa Góra szczyt o wysokości  507 m.n.p.m.

W Górach Świętokrzyskich, najwyższym wzniesieniem  Pasma Klonowskiego jest Bukowa Góra, której grzbiet ciągnie się na długości ok. 8 km i składa się z dwóch wierzchołków o zbliżonej wysokości tj. 484 m.n.p.m. oraz 465 m.n.p.m.

Dla odmiany w Sudetach Zachodnich w paśmie Gór Kaczawskich znajduje się Bukowa Góra  o wysokości: 429 m. n.p.m.

Z kolei,  jednym z bardziej znanych punktów widokowych w Roztoczańskim Parku Narodowym jest Bukowa Góra o wysokości 310 m. n.p.m.

Pewnie tę wyliczankę,  można by ciągnąć jeszcze długo, ale czas postawić pytanie:

Co łączy powyższe  szczyty – poza nazwą ?

Z pewnością fakt iż  na wymienionych a przedstawionych w sekwencji malejącej Górach Bukowych… nie zostało jeszcze sfotografowane logo Niedar… 😊

… a  pewnie mało kto wie iż w Kocich Górach  w/w mają  swoją małą „siostrzyczkę” – nie należącą do Korony Kocich Gór – Bukową Górę szczyt o wysokości: 239 m.n.p.m.  

na którym w takim oto tanecznym nastroju, podczas sprzyjającej spacerom  niedzielnej aury, 12 XII 2021 r.   sfotografowaliśmy logo Niedar:

Zachęcamy do poszukiwań Bukowych Gór w okolicach bliższych i dalszych z logo Niedar jako pretekstem,  czy bez – zawsze jednak  dla zdrowia i kilku kwantów pogody ducha !

 

Dodaj komentarz