Logo Niedar na Kolumbijskich Karaibach:

Niestrudzeni,  Basia i Jacek Juraszowie kontynuując swoją podróż po Kolumbii, z ogromną papierową wersją logo Niedar,  zapraszają nas, tym razem  na jedną z karaibskich plaż. Znajdujemy się oto  na obszarze chronionym u podnóża Gór Sierra Nevada, niecałe 50 km  od najstarszego na kontynencie południowoamerykańskim miasta: Santa Marta.

Z tego miasta organizowane są popularne treki do” Cuidad Perdido.” Zaginionego miasta El Dorado. Do parku można dojechać autobusem z Mercado publico lub łodziami z wioski Taganga. Tu organizowane są jedne z najtańszych na świecie…  kursy nurkowania “PADI”.W parku popularne miejsca do zdjęć  to Cabo San Juan de Guia i La Piscina beach –  Rejon ten jest ciekawy  także ze względu na spirytualne obrzędy rdzennej ludności, która opiekuje się parkiem. Lud Kogi jak się ich określa to spadkobiercy  indian Tayrona. Co roku w  lutym zamyka się  park dla turystów a indianie przeprowadzają  tam cały cykl obrzędów ale przy okazji również  sprzątają  cały ten rejon. Jacek trzymający Logo Niedar, stoi na plaży Boca de Saco National Tyrona:

W tle charakterystyczna formacja skalna Cabo San Juan de Guia: Wokół plaż, nieco w głębi wybrzeża,  znajduje się sporo „miejscówek” zwanych Finca, będących odpowiednikami naszych gospodarstw agroturystycznych. Kolumbia to kraj pełen bujnych i bioróżnorodnych plażowych krajobrazów. O ile warunki do plażowania, zdają się być tu  idealne o tyle kąpiel w nie za bardzo spokojnych wodach zatoczek staje się wyzwaniem  ze względu na intensywne nieprzyjemne dość  fale.

Więcej fotek z miejsc w których zostało  sfotografowane logo Niedar – patrz górne poziome menu – kliknij przycisk: Logo Niedar podróżuje -mapa, następnie przybliż na mapie karaibskie wybrzeże Kolumbii i kliknij  we wpięte tam flagi Niedar.

Jeśli chcesz posłuchać szumu fal, zobaczyć  ościenne plaże, których w Parku Tyrona jest sporo, ujrzeć okolice z … lotu drona, czy nawet  zanurkować  w poszukiwaniu unikalnych  barw podwodnego świata – kliknij w poniższy link – obrazek a następnie w aktywowaną w ten sposób ikonkę startu:

Dodaj komentarz