Logo Niedar na najpiękniejszej plaży USA:

Zawdzięczamy im relację z  amerykańskiego Wietrznego Miasta / nie mylić z Wiecznym/ czyli z Chicago. Team Ambasadorski Bożena i Euzebiusz z Wrocławia.  Tym razem udali się na Florydę. Jesteśmy oto  na plaży uznawanej za najpiękniejszą plażę Stanów Zjednoczonych a nawet świata !

Na walory rekreacyjne tego miejsca  składa się szereg czynników. Plaża jest wyjątkowo szeroka i długa. Nawet podczas największego turystycznego oblężenia można tu odnaleźć wolne miejsca. Są tu także wyznaczone miejsca do grillowania, mnóstwo boisk do gier zespołowych, budek z fastfoodami   i  niezbędna  infrastruktura zapewniająca full service wypoczywającym.

Plaża słynnie z …piasku. To w prawie czysty kwarc ! Biały jak mąka. Sypki i co najważniejsze  na plaży – nie nagrzewający się ! Kwarc bowiem odbija większość promieni słonecznych. Ten piasek uznawany jest za najlepszą plażową „piaskownicę”  na świecie ! Wiek piasku  z Sarasoty ocenia się na …milion lat !  Przez setki tysięcy lat spływał on ze zboczy Appalachów by na  wybrzeżach wyspy Siesta Key utworzyć tę niebiańska plażę i po upływie tego  mega galaktycznego czasu spotkać się z …logo Niedar 😊

Dodaj komentarz