Logo Niedar po raz pierwszy w Austrii!

Dorota z Różanej debiutuje dzisiaj na naszej stronie i jednocześnie jako trzecia już osoba z tej ulicy, dołącza oficjalnie do grona Turystycznych Ambasadorów Niedar i to z kolejnym numerem 13/tym !

Już się zastanawiałem czy wzorem niektórych hoteli nie pominąć tej feralnej liczby w numeracji kolejnych zgłoszeń ale Dorota uspokoiła mnie iż 13/tka towarzyszy jej od dawna i absolutnie nie kojarzy się jej z pechem.

Debiut Doroty to jednocześnie „zdobycie nowej flagi” przez logo Niedar, bowiem do tej pory nikt jeszcze nie sfotografowała logo Niedar w stolicy Austrii !

Dorota nie tylko dostarczyła nam fotki z logo ale pokusiła się o także po własną relację z pobytu w Wiedniu; niniejszym ustępuję jej miejsca:


Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia z Wiednia, gdzie logo Niedar towarzyszyło mi w ten miniony upalny weekend podczas intensywnych spacerów. Postanowiłam odwiedzić kolejny raz charakterystyczne miejsca tego wyjątkowego w swym klimacie miasta.
Spacer rozpoczęliśmy od okazałej siedziby austriackich władców – pałacu Hofburg, przed którym dostojnie prezentuje się pomnik Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego:

Następnym przystankiem w naszej wycieczce była charakterystyczna, będąca jednym z symboli Wiednia, Katedra Świętego Szczepana. Warto przypomnieć że jest to największa gotycka katedra w Austrii, górująca nad miastem swoją 137-metrową wieżą:

Po zwiedzaniu zabytków pora na rozrywki innego typu- logo wybrało się wraz z nami do słynnego parku rozrywki na Praterze, gdzie od mnóstwa atrakcji dosłownie zakręciło nam się w głowach 😊

Pozdrawiam

Dorota z Różanej


Dziękując Dorocie – zaproszę jeszcze na moment naszych czytelników do przepięknego  wnętrza Katedry Świętego Szczepana.

Fotka została wykonana w czasach kiedy jeszcze Niedary nie miały swojego logo:

W podziemiach katedry spoczywają szczątki wspomnianego Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Tutaj brał ślub…. ale także odbył się pogrzeb: Wolfganga Amadeusa Mozarta a msze odprawiali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Dodam iż Wiedeńska starówka znajduje się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO z dopiskiem jako obiekt zagrożony !


Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących wspomóc naszą akcję. Przed logo Niedar – po dwukrotnym okrążeniu ziemi – postawiliśmy dużo trudniejsze zadanie: Pragniemy zafundować naszej ikonce, wirtualną podróż na księżyc ! Czyli mamy do pokonania łączną odległość 380 000 kilometrów !

Jurek czasami z Wesołej czasami z Różanej 🙂

Leave a Comment