Logo Niedar w Bułgarii – Albena:

Jeśli w Bułgarii szukasz wypoczynkowego kompromisu pomiędzy komercją Słonecznego Brzegu czy Złotych Piasków. Masz mozaikę doświadczeń z  tutejszą turystyczną prowincją. Prawdopodobnie  Albena zaskoczy Cię kilkoma swoimi walorami. Będzie to wyważony mix wcześniejszych wrażeń.   Nastaw się jednak na to iż kurort ten plasuje się w czołówce cenowej… Przede wszystkim plaża ! Koniecznie z logo Niedar:

Logo Niedar na plaży w Albenie

Szeroka, piaszczysta przypominająca nasze Dąbki, Łebę, Bursztynowe Piaski, Świnoujście… i wiele im podobnych:

Tak nawiasem z ok. 90/ciu dobrze notowanych  plaż Bułgarii, co 10/ta może się poszczycić europejskim znakiem plażowej jakości ! Jest to tzw. Błękitna Flaga. Na dodatek plaża w Albenie w rankingach zdecydowanie wyprzedza wymienione na wstępie sztandarowe obiekty z których słynie Bułgaria. Kliknij w link:

https://www.youtube.com/watch?v=nK2WoI-uz_Q

W tym miejscu pytanie do Tadeusza z Edmonton i Pawła z Wrocławia. Czy aby Oasis vide III miejsce w rankingu to nie jest „nasza Arapia” z czasów studenckich; z której slajdy aktualnie digitalizuje Kasia…?

Kolejna istotna kwestia to podobne ukształtowanie dna. Pierwsza mielizna po kolana. Druga mielizna nieco powyżej pasa. Trzecia – pod brodę….Może nie wszędzie ale nam z Danusią się trafiło 😊

W drodze na czwartą  trzeba…. specjalnego doładowania. Kto zgadnie? Jak się trzeba doładowywać  aby zrobić coś takiego… ?  Uprzedzę  tylko złośliwości i dodam iż w menu strączkowych nie było. 😊

Pisanie o czystości wody byłoby truizmem. Na plaży działa  darmowy internet. Zero bałtyckiego parawaningu.  Leżaki i parasole /czyste/ w takiej ilości że nikt nie rezerwuje ich  ręcznikami i co najważniejsze bezpłatne /czytaj wliczone w cenę doby hotelowej/ korzystasz kiedy chcesz… Czas wracać do hotelu. To ta niepozorna piramidka, której luksusowe wyposażenie może zaskoczyć nawet tych którzy dużo jeżdżą.

Plażą jak widać mamy kawałek drogi mimo iż budynek oddziela od brzegu jedynie wąska asfaltówka spacerowej promenady.

Nasz hotel to ten „nad” Logo Niedar – w środku.

W przygotowaniu kolejna relacja z Albeny.

Dodaj komentarz