Logo Niedar w Depoe Bay – Oregon – USA:

Coraz trudniej, znaleźć  na mapie świata jakieś  unikalne  miejsce w którym nie zostałoby sfotografowane logo Niedar. Sztuka ta udała się Ani z Przyjaznej  i Teresie z Łuczyny. Debiutujące w roli  Ambasadorek Międzynarodowej Akcji Logo Niedar Travel The World. Sfotografowały logo Niedar w … najmniejszym porcie świata ! Wyjaśnić  należy iż klasyfikacja ta  dotyczy portów żeglownych,  powstałych na bazie naturalnego ukształtowania wybrzeża:

Miasto ma łączną powierzchnię 1,81 mil kw. (4,69 km 2 ). W roku 2020 podczas ostatniego spisu, ustalono iż ludność portu liczy: 1515 osób a średnia wieku wynosi ok. 56 lat. W 1975 roku nakręcono tu  sekwencję wyprawy na ryby do kultowego  filmu: „Lot nad kukułczym gniazdem”. Depoe Bay położone jest w amerykańskim stanie Oregon, który jako 33/ci stan do łączył do Unii. Dzięki Ani i Teresie poczet flagowy naszej akcji wzbogacił się o barwy stanu Oregon:

W herbie widoczne są dwa statki: odpływający angielski i przypływający amerykański. Pod tarczą – data przyjęcia Oregonu do Unii. Orzeł Bielik symbol opieki, i  33 gwiazdy – patrz wyjaśnienie wyżej. Snop zboża i pług symbole rolnictwa, a kilof -górnictwa.

Na rewersie flagi uwieczniono postać bobra. Kolejne miejsca wspólnych wypraw Ani i Teresy po USA  w przygotowaniu.

Dodaj komentarz