Logo Niedar w Hiszpanii – Barceloneta:

Umykające z kalendarza lato. Sprawia iż akcja: „Logo Niedar Travel the World”.  Koncentruje się  nam ostatnio wokół … plaż. Dzisiaj przenosimy się do stolicy Katalonii.  Na słynną Barzelonetę. Plaża miejska Barcelony o tej porze roku jest już widocznie „luźniejsza”:

Na plażę, z centrum miasta, można dostać się perpedes. Względnie skorzystać ze  środków komunikacji miejskiej. Barzeloneta to jedna z nielicznych plaż municypalnych w pobliże której dojedziesz … metrem !

Szeroka piaszczysta plaża, sprzyja   spotkaniom znajomych. Piknikowaniu, kontemplowaniu zachodów słońca, spacerowaniu…  Mniej jednak … korzystaniu z morskich kąpieli. Dziwne,  ale taki trend jest zauważalny. Mieszkańcy Barcelony preferują kąpiele na nie odległych plażach: Bogatel czy Nova Icaria. Względnie nieco dalej  na Costa Brava.

Archeolodzy odnaleźli ślady osadnictwa na terenie dzisiejszej Barcelony z ok 5000 lat p.n.e. Jeśli ktoś zapyta Cię o wiek Barcelonetty  to pamiętaj iż w tej perspektywie – jest ona wyjątkowo „młodziutka”. Niegdyś był tu obszar przemysłowy miasta. Plażę przygotowano na powitanie uczestników Igrzysk Olimpijskich, których Barcelona gościła w …  1992 r. Wcześniej był tutaj teren przemysłowy.

Dodaj komentarz