Logo Niedar w Japonii –  Kamakura.

Już po raz drugi, jeden z czołowych Ambasadorów akcji „Logo Niedar Travel the World” – Irek Słobodzian, – zabrał ikonkę naszej wsi – w podróż do kraju kwitącej wiśni.

Wcześniej, dzięki Irkowi,   swój japoński debiut  Logo zaliczyło w 2019 r.   m.in. na   znajdującej   się w Tokio najwyższej  wieży świata !  Warto przypomnieć sobie  tę niezwykłą  podróż i unikalną  fotkę ośnieżonego szczytu  Fudżi Jamy widzianego   z perspektywy tokijskiego giganta:

https://niedary.pl/logo-niedar-w-japonii-na-najwyzszej-wiezy-swiata/

Tym razem za cel swojej kolejnej japońskiej eskapady Irek obrał pierwszą stolicę Japonii.  Miasto Kamakura  było nią  w latach: 1185-1333. Tu odbywają się turnieje karate Kyokushin połączone z egzaminami na kolejne stopnie wtajemniczenia „dan”. Przypomnieć w tym miejscu należy iż Irek jest dwukrotnym Mistrzem Kanady w tej dyscyplinie sportu i jednoczesnie posiadaczem IV dan. Ten bardzo wysoki stopień wtajemniczenia nazywa się: Yondan. Spójrzcie na pas Irka /na fotce pierwszy z prawej/ widoczne są  na nim 4 złote paski.

Skoro już o stopniach wtajemniczenia dan mowa,  poniżej link do wykazu ponad pięciuset  polskich karateków, wykazu uwzględniającego zdobyte złote paski na czarnych pasach:

https://www.karate.org.pl/kyokushin/danpl.php 

No ale wracamy do Japonii… dzisiejsza Kamakura to prominentny kurort nad Zatoką Sagami.  Znany m.in. z doskonałych warunków do  z surfingu. Znajduje się tu wiele Świątyń  buddyjskich oraz miejsc kultu Shinto. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest monumentalny   wykonany w 1252 r. posąg Wielkiego Buddy:

Posąg  był centralnym miejscem ogromnej  drewnianej  świątyni, która została zniszczona podczas wielkiego tsunami  w 1495 r. Liczący 14 m wysokości. Ważący 103 tony a posadowiony na podstawie o wymiarach 14 m x 3 m. Budda oparł się niszczącej sile żywiołu. Z tyłu posągu wmontowane są dwa okna oraz drzwi wiodące do wewnętrznych schodków którymi można wejść na wysokość linii barków posągu. Jego wymiary to: 14 m – wysokość; 11 m – szerokość, oraz 3 m – wysokość twarzy, waga: 103 tony. Z tyłu posągu znajdują się  drzwi i dwa okna.  Wewnątrz – schodki sięgające linii barków. Jest to drugi co do wielkości wykonany z brązu posąg buddy w Japonii ! Nic więc dziwnego iż w tym magicznym miejscu – dochodzi do  ciekawych spotkań:

Sachiko –  jako pierwsza rodowita Japonka dołącza dzisiaj oficjalnie do Międzynarodowego Teamu Ambasadorów, których działalność koordynuje Tadeusz związany z kanadyjskim Uniwersytetenm Alberty z Edmonton:

Sachiko zostaje ujęta na liście kanadyjskiego Teamu Ambasadorów z kolejnym numerem 37 . Witamy serdecznie ! Od dziś Team Tadeusza opisujemy  ciągiem liczbowym: 37/17/5 …. 37 –  to łączna liczba Ambasadorów. Mówią oni  aż 17/toma językami ojczystymi i zamieszkują 5 kontynentów !  Na zakończenia zaglądamy jeszcze na salę ćwiczeń  /Dojo/, gdzie do imponującej  zbiorowej fotki ustawili się Mistrzowie Karate Kyokushin,

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o dzisiejszej pierwszej stolicy Japonii – kliknij w poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=xapGKxTLc3I

Zajrzyj też koniecznie na mapę Google z podróżami logo Niedar  ujrzysz tam  dodatkowe fotki z

Jeden komentarz

Dodaj komentarz