Logo Niedar w Japonii na najwyższej wieży świata !

Fotoreportaż przygotował i podał do publikacji Promotor akcji Logo Niedar podróżuje – Szef Międzynarodowego Teamu Ambasadorów: Tadeusz Plesowicz – wkrótce niewykluczone współpracownik naszej strony o statusie Samodzielnego Redaktora a w przyszłości angielskojęzyczny mediator akcji z Księgą Rekordów Guinessa ! Ustępuję miejsca Tadeuszowi:

Drodzy Mieszkańcy Niedar,

poniżej –  w mojej relacji –  wizyta Irka Słobodziana w Tokio. Na początek tradycyjnie zapraszam na:

Garść ciekawostek z kraju kwitnącej wiśni:

Japonia składa się z archipelagu ok 3000 wysp, rozciągających się od chłodnej z syberyjskim klimatem Hokkaido do tropikalnej Okinawy na południu. Główne 4 wyspy to wspomniane Hokkaido, Honsiu, Kiusiu i Shikoku. Japonia jest ok.1/2 razy większa od Polski a pod względem populacji/127 milionów/ Japonia zajmuje 11 miejsce w świecie. Stolica Tokio jest powierzchniowo ok.4 razy większa od Warszawy i ok.8 razy/9.5 mln w 2018/ pod względem zaludnienia. Mówimy tutaj o kompleksie miejskim a nie o aglomeracji. Japonia ma długą historię. Długi okres swego istnienia była w kompletnej izolacji a także miała pół-wieczny, niezbyt chwalebny okres – agresora w rejonie Azji i Pacyfiku.

Pracowitość Japończyków i ich etyka pracy są legendarne. W Oksfordzkim słowniku nawet pojawiło się słowo KAROSHI – oznacza to śmierć z przepracowania i stresu. Jest to typowy nowoczesny i cichy zabójca obecnej Japonii/dawniej ninja/ . Objawia się to u zdrowych ludzi nagłymi chorobami serca i układu krążenia i wylewami. Ich tydzień pracy to 60-80 godz/tyg. ,poświecenia zdrowia i rodziny dla pracodawcy. Nawet po pracy, jest mile widziane jak manager pójdzie na drinka z pracownikami a potem do domu. Uprzejmość Japończyków również jest znana, w większości można usłyszeć “hai – tak”, ponieważ to wstyd powiedzieć “iie – nie”. Nie należy też do rzadkości widok kelnera biegnącego za turystą ,który przez „pomyłkę zostawił” napiwek lub zapłacił odrobinkę więcej. Podróżowanie w Japonii jest łatwe. Cały kraj łączy szybki pociąg Hayate Shinkansen jadący średnio 300km/godz. Więc podróż między Tokio a starą stolicą Kioto o dystansie 515 km pokonuje w 2.5 godz. średnie spóźnienie to 0.9 minuty. Ze względu na kształt turyści nazywają go Bullet Train z ang. pocisk pociąg. Jadąc można zobaczy najwyższa górę Japonii, wulkan Fuji o wys. 3776 m. n.p.m. Jest wiele do zobaczenia w Tokio, ale opiszemy tylko miejsca w których Irek sfotografował logo, tym bardziej iż podróży do Japonii będzie więcej zatem miejsca te zaprezentujemy w tle z logo ?

Skytree Tower.

Skytree Tower- 634 m /2012/,

najwyższa wieża na świecie z platformą widokową  na wys.450 m.

 

W dole tokijska rzeka Sumida.

Irek posługiwał się logo wydrukowanym na papierze fotograficznym:

m Poniżej unikalna perspektywa, W tle za logo na horyzoncie tokijskiej aglomeracji doskonale widoczna śnieżna czapa na najbardziej znanym wulkanie Japonii i jednoczesnie najwyzszym naturalnym wzniesieniu:

W Tokio także łatwo jest się poruszać, tylko wcześniej trzeba kupić bilety Pasmo lub Suica, które pozwalają na korzystanie z pociągów, metra i autobusów.

Wieża jest osadzona na specjalnej konstrukcji, która jest odporna na trzęsienia ziemi. Lokalizacja w centrum starego miasta Arakusa a niedaleko jest najstarsza i jedyna buddyjska świątynia:

Świątynia:   Senso – Ji.

Została ona otwarta w 645 r.AD nazywana też Kannon- suma.

Postawiło ją 3 rybaków, którzy znaleźli w sieci figurkę Kannon – boginki litości.

 

Wejście zdobi Kaminarimon/ Brama piorunow/. Wielokrotnie przebudowywana, zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1923 i przez II wojnę Światową. Odbudowana kompletnie w 1958 r.

Dach świątyni posiada 70 tys. glinianych dachówek.

Świątynia: Meiji Jingu.

Położona w dzielnicy Shibuya, jest dedykowana dla ducha cesarza Meiji i jego żony cesarzowej Shoken. Para cesarska przyczyniła się do przejścia Japonii z feudalizmu do nowoczesności. Budowa rozpoczęła się w 1915,dokładnie rok po śmierci cesarzowej Shoken a zakończono ją w 1920 r. Oczywiście, podobnie jak i cale Tokio została zniszczona w czasie II wojny światowej i odbudowana w 1958 r.

W świątyni odbywają się liczne przedstawienia każdego roku dnia 3 listopada, upamiętniające urodziny cesarz Meiji. Również noworoczne celebracje skupiają ogromną ilość ludzi. Świątynia położona jest w lesie o pow.70 ha, gdzie rośnie 120 tys. drzew i 365 różnych gatunków.

2 komentarze

  • Majorie Godbe pisze:

    I was very pleased to find this web-site.I wished to thanks on your time for this glorious learn!! I positively having fun with every little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

  • xmc.pl pisze:

    Witam, Twój blog jest fantastyczny. Jestem święcie przekonany, że przy tak merytorycznych wpisach jakie prezentujesz już wkrótce podbijesz szczyty wyszukiwarek w swojej niszy. Gratuluję 😉

Dodaj komentarz