Logo Niedar w Kanadzie – Killiney Beach Park:

Ponownie logo trafia za wielką  wodę do Kanady. Tym razem, nad znane nam już z  wcześniejszych  relacji  –  ale wciąż kryjące wiele tajemnic – ogromne  jezioro Okanagan. Jesteśmy oto w malowniczym zakątku zachodniego wybrzeża o wydaje się  „zabójczej” nazwie: Killiney Beach Park:

Co ciekawe plaża o bliźniaczo „zabójczej” nazwie: Killiney Bech, jest  także  w Irlandii. Opodal  tej plaży  a ok 100 m od tamtejszego  dworca kolejowego  znajduje się dom – posiadłość, który był  niegdyś  oficjalną  rezydencją … kanadyjskiego ambasadora w Irlandii. Czy to zbieg okoliczności czy jednak nazwa Killiney Beach Park ma swoje korzenie w …Irlandii ?

Wracamy jednak nad Okanagan. Wybrzeże przy którym sfotografowane zostało logo jest posiada pomosty do cumowania sprzętu pływającego:

Jest tu wydzielonych sporo miejsc kąpielowych i biwakowych. Spora infrastruktura turystyczna jest nastawiona na przyjmowanie spragnionych wypoczynku, a przede wszystkim ogromne  i zróżnicowane geograficznie przestrzenie:

Z ostatniej chwili.

W czasie kiedy Mariola z Tadeuszem z Edmonton trafili  z logo do  Killiney Beach Park nic nie zwiastowało kataklizmu który doprowadził do sporej i trudnej w tej chwili do oszacowania dewastacji turystycznej infrastruktury a przede wszystkich ogromne straty materialne. Szalejące w Kanadzie pożary nie oszczędziły tego miejsca:

Ewakuowano mieszkańców 1 400 domostw z okolic Killiney Beach, Ewing i Estamont Beach. Dzisiaj z lotu ptaka wybrzeże wygląda jak na poniższym zdjęciu. Widać  wiele miejsc po wypalonych do fundamentów domostwach:

Na dziś wystarczy tych zabójczo pożarowych wieści . Wrócimy jeszcze nad Jezioro Okanagan …  mamy nadzieję  w bardziej łaskawych  okolicznościach przyrody.

/-/DTR Team

Dodaj komentarz