Logo Niedar w Kanadzie.Tribute to Ola.

Grono  Ambasadorów akcji: Logo Niedar podróżuje powiększa  dzisiaj Tadeusz z  Edmonton   pracownik naukowy wydziału  Biological Sciences renomowanego  Uniwersytetu  Alberty w Kanadzie. Tadeusz, który zna Niedary bowiem  przed swoim wyjazdem do kraju pachnącego żywicą,  gościł  przed laty na Wesołej –  zadedykował swój debiut w akcji – pamięci  Oli. Ten  hołd ma szczególne znaczenie. To nie tylko rodzaj symbolicznego znicza pamięci,   ale także ukłon   autorski   bowiem w dużej mierze pomysłowości Oli zawdzięczamy ten unikalny poznawczo-promocyjny pomysł na turystyczną zabawę w której biorą udział nie tylko mieszkańcy naszej wsi.

Tadeusz dołączył do naszej akcji kilkoma ciekawymi debiutami.

1/ Logo Niedar po raz pierwszy zostało sfotografowane na obszarze Ameryki Północnej – tak więc w kolekcji  – dorobku  logo mamy już nie tylko flagę  z klonowym liściem ale  większość kontynentów  !

2/ Po raz pierwszy logo zostało wydrukowane  w dużym formacie na papierze. Jest to  kolejna trzecia już  formuła prezentacji naszej ikonki / Przypomnę wcześniej logo było fotografowane z  ekranu   smartfona /Bułgaria i Albania/ Kasia i Krzysiek ze Słonecznej następnie Logo na kubku sfotografował w Piotr ze Szczecina.

3/ Po raz pierwszy została wydrukowana  i sfotografowana także flaga Niedar, dzięki czemu logo w Kanadzie  zadebiutowało  w wersji  mega double:

Poniżej widok z okna  Uniwersytetu Alberty. na północny brzeg rzeki North Saskatchewan:

Na horyzoncie: Edmonton z dwoma górującymi wysokościowcami:  Stantec Tower/250 m i 66 pięter/,oraz JW Marriott Edmonton Ice District /190 m/.Oba zbudowane obok Rogers Place, ogromnej  hali gdzie odbywają się  mecze hokeja słynnej  ligi NHL, Tu  występuje znana drużyna: Edmonton Oilers, odbywają się rożne koncerty, gale itp. W drużynie tej zadebiutował i grał  z zastrzeżonym numerem 99 w latach 1978–1988 jeden z najlepszych hokeistów w historii tej dyscypliny, Wayne Gretzky natomiast w latach 1995–1997 – występował tam polski hokeista Mariusz Czerkawski. Nafciarze z Edmonton  aż pięciokrotnie sięgali  po hokejowego Oskara czyli puchar Stanleya !

Poniżej widok z drugiego – północnego  brzegu rzeki  na uniwersytecki campus a właściwie jego część:

O  rozmiarze tej uczelni  niechaj  świadczą poniższe liczby.  Studiuje tu  średnio ponad 33 000 studentów! /to nie pomyłka –  słownie trzydzieści trzy tysiące/ a zatrudnionych jest  ponad  4 tysiące pracowników naukowych !

I jeszcze jedna perspektywa:

Okrągła kopuła wieńcząca budynek,  to wieżowiec mieszkalny o nazwie „The Pearl”. który mierzy  121 m. wysokości.


Niedary i Edmonton dzieli Ocean Atlantycki a w  linii prostej to odległość  7489 km.  Różnica czasowa –  ok 8 godzin. Gdy my kończymy pracę o 16/tej w Edmonton dopiero zaczynają. Dzięki Tadeuszowi powyższe odległości choć trochę straciły sens ? Tadziu dzięki !


Zaproszenie:

Wybierasz się w podróż bliższą, dalszą – choćby nawet do Ludgierzowic…. ? Zabierz ze sobą logo – namów rodzinę znajomych przyjaciół !  Liczy się każdy kilometr na liczniku „przebiegu” naszego logo ! Środek lokomocji – dowolny !  Zapewne kiedyś ktoś zliczy te kilometry, oflaguje barwami narodowymi krajów które odwiedziło nasze logo….Kto wie, może w ten nietypowy sposób – wspólnymi siłami  – zafundujemy naszej ikonce symboliczną podróż na księżyc…?  

59 komentarzy

Dodaj komentarz