Logo Niedar i„Ognisty Diabeł” z Machowej!

W gronie Ambasadorów międzynarodowej  akcji: „Logo Niedar Travel the World”. Na  łatwej do zapamiętania pozycji  88.  Zapisujemy dzisiaj Janusza Bosaka. Człowieka pustyni i to pisanej  przez duże „P”.  Janusz gościł w Niedarach niedawno.  Było to nasze  spotkanie po ….  47 latach ! Jest to już piąty w Ambasadorskim gronie absolwent wrocławskiego  VIII LO. Janusz przybył na spotkanie z odległej o setki kilometrów Dębicy. Szczęśliwy niedariański los nagrodził Janusza. Podczas oficjalnego losowania w kultowym „Puszkolotku” trafiło  mu się pamiątkowe i  nie mniej kultowe 100 zł:

 Zatem jeszcze troje  i…  będzie nas  „ósemka”. Pomyślimy wtedy o założeniu dedykowanej ambasadorskiej  loży dla  „ósemkowiczów”  😊

 W swoim ambasadorskim debiucie Janusz zatknął flagę Niedar w Machowie przy karczmie: ”Dolina Pstrąga”. Przenosimy się zatem do zbiegu granic powiatów tarnowskiego i dębickiego. Zainteresowanych zapraszam na naszą mapę Google przedstawiającą zasięg akcji:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1MjLfwZiduiusJDVjFiw-e6oJ_U6yfW_u&ll=50.01888249715945%2C21.195931853116075&z=15

Od jakiegoś czasu uwagę odwiedzających to miejsce,  niczym  magnes,  ściąga,  eksponowane tu,   niecodzienne znalezisko.

Zdaniem właścicieli jest to meteoryt. Nazwany został demonicznie: „ognistym diabłem”. Leży sobie teraz pod karczmą  przytwierdzony za pomocą stalowych linek do podłoża:

Trudno  na podstawie fotki wyrokować.  Jednakowoż  wielkość tego okazu zdaje się przeczyć sugerowanej przez właścicieli karczmy genealogii. Tej wielkości meteoryt możliwą do uzyskania ceną  kusiłby poszukiwaczy łatwego zarobku. Stalowe obejmy okazałyby się nie wystarczająco solidnym zabezpieczeniem.  No ale swój podstawowy cel „Ognisty Diabeł” jak najbardziej spełnił. Przyciągnął nasze logo a tym samym  uwagę i w tej kwestii należy przyznać iż pomysłowość właścicieli nadała znalezisku szczególną bo bezcenną  marketingową wartość.

Januszowi wielu ciekawych podróży z logo w bagażach – życzymy !

Dodaj komentarz