Logo Niedar w najwyższym punkcie Gminy Zawonia!

Droga logo Niedar na najwyższy szczyt Gminy Zawonia –pod wieloma względami  okazała się rekordowa !  Opisana została na kartach naszej kroniki  aż w 6/ciu  osobnych wpisach zilustrowanych  kilkudziesięcioma fotografiami – głównie historycznymi, które zawdzięczamy Panu Tadeuszowi z Wrocławia /serdeczne dzięki z przeprosinami iż tak długo trwała nasza podróż/…

W minioną niedzielę 22 VIII z Basią i Lutkiem z Wesołej z którymi zdobyliśmy najwięcej szczytów wchodzących w skład Korony Kocich Gór, ruszyliśmy na ostatnie podejście. Naszym celem było odnalezienie –  o ile nie oryginalnego słupka triangulacyjnego –  na którym niegdyś  został uwieczniony brat Pana Tadeusza,  to chociaż odszukanie miejsca w którym wykonana został poniższa fotografia:

No i chyba  udało się. W otoczeniu wianuszka brzóz na dość mocno wypiętrzonym – wydaje się najwyższym wzniesieniu w  najbliższej okolicy  postawiliśmy nasze stopy.  Oczywiście logo w wersji 5/lecia  z 37/mioma kamieniami milowymi niedariańskiej społecznej aktywności z lat 2015 – 2019:

Piąty szczyt o wysokości 245 m.n.p.m.   z korony Kocich Gór zaliczony !

Ponieważ „piątka”  to mały jubileusz – wejście  zaakcentowaliśmy pozostawieniem na słupku pamiątkowego kubka z logo Niedar:

Wewnątrz kubka pozostawiliśmy list o poniższej treści:

Szczęśliwy Znalazco ! Gratulujemy !

Ten kubek jest  już Twój !

Szczegóły poznasz na stronie www.niedary.pl

/-/ Team akcji Logo Niedar podróżuje

Ps. Do akcji możesz się włączyć !


Przed nami  i przed logo do zdobycia jeszcze …. i aż 9 szczytów z Korony Kocich Gór.

Utracone wejściem na szczyt kalorie uzupełniliśmy … słodko-kwaśnym przysmakiem gruzińskim w postaci specjalnie sprasowanych owoców śliwki:

Pobyt nie mógł być zwieńczony inaczej jak symbolicznym mini toastem gruzińskiego wina ? Gruzja to jeden z kolejnych etapów podróży Logo Niedar. Relacja w przygotowaniu.

Ps.

Przy okazji okazało się,  iż jest z nami autor artykułu na temat jeszcze jednej opcji  historycznego  pochodzenia współczesnej  nazwy miejscowości: Cielętniki !

Szczegóły pod linkiem:

Cienietnik – Wikipedia, wolna encyklopedia

Przypomnę iż do tej pory /patrz wpis nr II  relacjonujący początki  naszej   drogi  na szczyt,  w nieco przewrotnej formule przedstawiłem Cielętniki w roli wsi o rekordowo dużej / i to nie tylko z perspektywy gminy Zawonia/liczbie historycznych nazw przypisywanych wsi  w różnych źródłach.

Do poniższego  wykazu  a opisanego szerzej pod linkiem:

Logo Niedar na najwyższym szczycie Gminy Zawonia cz. II – Niedary z Kocich Gór

1.Czenethniki,

2.Tschelentig,

3.Wenigwasser – w wolnym tłumaczeniu Małowody,

4.Bergfelde w wolnym tłumaczeniu: Góropole wzg.Polna Góra

5.Górny Potok

6.Cielętniki

Dopisujemy  dzisiaj  kolejną  prawdopodobnie źródłową wersję:

Cienietnik


Oczywiście  trwamy w  niezmiennym oczekiwaniu na kolejne uzupełnienia i komentarze w tej kwestii.

Dodaj komentarz