Logo Niedar w Narodowym Forum Muzyki:

Nie po raz pierwszy w tym miejscu.  Jednak  po raz pierwszy na koncercie jednej z najbardziej znanych orkiestr świata czyli orkiestry Glena Millera. Zapewniam iż wysłuchanie na żywo,   żywiołowego  wykonania  wielu utworów, które stały się  światowymi szlagierami, to muzyczna uczta,  nawet dla zwolenników o mocno  ukierunkowanych preferencjach muzycznych:

Niestety, podczas koncertu nie wolno fotografować, więc gdyby ktoś chciał przypomnieć sobie jeden z najbardziej znanych standardów orkiestry”: „In the Mood” oraz  sylwetkę założyciela  wystarczy kliknąć w link:

https://www.youtube.com/watch?v=c2aqHGaSxRI&list=RDEMfvrxp3geM9vME_r5rCU1dg

Zagadkowa śmierć założyciela orkiestry.

15 grudnia 1944 r.  samolot którym leciał Glen Miller nad Kanałem La Manche-   zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Maszyna z założenia dokonywała przelotu  na bardzo niskim pułapie. Istnieje pogląd iż przypadkowo mogła  zostać  rażona  wybuchem bomby z bombowców  B-17, które w wyniku awarii  luku bombowego przed lądowaniem na Wyspach Brytyjskich  dla bezpieczeństwa zrzucały bomby w wody kanału. Samolot z Glenem Millerem leciał w przeciwnym kierunku – do Paryża.

Dodaj komentarz