Logo Niedar w Rio de Janeiro:

W gronie Ambasadorów akcji: „Logo Niedar podróżuje”  witamy Brazylijkę – dziś oficjalnie dołącza do nas:  Victoria Goncalves.  Victoria – jak przedstawił  ją nam  Tadeusz z Edmonton – promotor Międzynarodowego Teamu Ambasadorów akcji Logo Niedar travel the World”  –  to  carioca.  Określenie to  przylgnęło do  rodowitych mieszkanek  Rio de Janeiro .  Z  czasem pewnie będziemy mieli okazję poznać Victorię bliżej. Dzisiaj skoncentruję się na statystykach. Swoim pojawieniem Victoria sprawiła iż  wiele z nich ruszyło. Po pierwsze w  Poczcie flagowym naszej akcji pojawia się po raz pierwszy  flaga Brazylii !

Brazylia stała się  kolejnym 65/tym państwem na terenie którego zostało sfotografowane logo naszej wsi. Victoria biegle posługuje się angielskim  i oczywiście portugalskim. Ten ostatni jest z kolei czternastym językiem świata w którym mówią przedstawiciele wspomnianego Międzynarodowego Teamu Ambasadorów a Victoria w tym doborowym towarzystwie zostaje przyjęta z kolejnym numerem 29 😊

Rio de Janeiro   jest rajem dla miejskich plażowiczów. Kilometry piaszczystych plaż za którymi stoją liczne hotele i apartamentowce w których ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. O palmę pierwszeństwa zabiegają tu  dwie słynne na cały świat  plaże: Copacabana oraz Ipanema:

To właśnie tu Victoria  „odpaliła” logo Niedar  na  smartfonie  i sfotografowała jego ekran. Przed obejrzeniem fotki proponuję włączyć  podkład muzyczny klasykę gatunku bossa nova –  pt.  “Garota de Ipanema” (Dziewczyna z Ipanemy).  Wybrałem najczęściej wyświetlaną na YT wersję symfoniczną:  https://www.youtube.com/watch?v=FB1Ma4-fLhI

a teraz już wcześniej opisana fotka, którą Victoria wykonała na liczącej 2,6 km  plaży Ipanema.   Dokładnie w słynnym punkcie: Posto 9  /od numeru posterunku ratowników/ przy którym  zwyczajowo  plażują najpiękniejsze ciała z Rio 😊

Jest tu także wydzielony sektor nad którym góruje tęczowa flaga ale wcale nie oznacza to iż nie można tu spotkać  par czy małżeństw hetero i nikomu to nie przeszkadza. Dostępność darmowych plaż miejskich w Rio sprawia iż są one unikalnymi  miejscami  przykładnej  egzystencji ludzi o różnych poglądach, wyglądzie i kolorze skóry. Chcesz pospacerować po Ipanemie – kliknij w poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=_w-HJCZqxFE

Ipanema w porównaniu z Copacabaną  jest mniej skomercjalizowaną i ma także górującą  nad nią a doskonale widoczną na fotce –  skałę:  DOIS IRMAOS  /Dwóch Braci/ a zaraz za nimi znajduje się  Pedra da Gavea. Ta licząca 842 m.n.p.m. formacja skalna jest wyzwaniem dla poszukiwaczy adrenaliny: Kliknij w link aby pouczestniczyć  w jednej ze wspinaczkowych  wypraw:

https://www.youtube.com/watch?v=9NowHcrI07A

Więcej fotek z Ipaneny na naszej mapie Google z podróżami Logo Niedar. Łatwo znaleźć bowiem w Ameryce Południowej  na ogromnym obszarze  mamy “wpiętą” dopiero drugą flagę Niedar.

Na zakończenie  mocny akcent dla poszukujących adrenaliny. Jeśli nie masz dość wrażeń  wpisz w okienko wyszukiwarki hasło:

pedra da gavea deaths

i ustaw opcję grafiki – ujrzysz całe sekwencje  fotek mrożących krew w żyłach.

Dodaj komentarz