Logo Niedar w Szwecji:

Tuż pod granicą z Norwegią. Centralnie na Półwyspie Skandynawskim.  Pośród dziewiczych  okrytych śniegiem bezkresnych terenów.  Pojawiło się logo Niedar. Nasza akcja  zyskała kolejnego Ambasadora ! Jest nim Bogdan z Wrocławia, który wraz Krzysztofem z Opola.  Umówili się na narciarskie bieganie po szwedzkim Dalarna Salen:

 W tle fotki wyjątkowy domek  – narciarska  chatka Östfjällsstugan:

 

Więcej fotek chatki ujrzysz na mapie Google na której wpinamy flagi Niedar ilusrująć w ten sposób zasięg akcji.

 Przy okazji warto wspomnieć iż Bogdan jest …. dziewiątym  nomen omen  ósemkowiczem w gronie Ambasadorów akcji !  Łączy nas to iż  ósemkowicze to Absolwenci wrocławskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego im.  Bolesława Krzywoustego. Przed blisko 50 lat temu łączyło nas zupełnie inne logo:

To niesamowite! Minęło pół wieku  i dzisiaj co 10/ty Ambasador akcji: Logo Niedar Travel the World to  absolwent VIII LO z Wrocławia – nie ma takiego drugiego Liceum Ogólnokształącącego na ..,. świecie 😊

Po latach połączyło nas … kolejne logo – logo Niedar:

Chłopaki – dzięki  ! Wasza fotka  per analogia wywołała wspomnienia. Przypomniał mi się  poranek kiedy opuszczaliśmy schron w w bezludnych przygranicznych terenach  Puszczy Jodłowej  w Beskidach. Schron uratował  nas wtedy  od powaznych tarapatów a poranek w nim chociaż wyjątkowo mroźny i bez słońca zdawał sie być słonecznym bo pełen optymizmu iż dotrzemy wszyscy do wyznaczonego celu.   

Dodaj komentarz