Logo Niedar w Vancouver – już 3 x, ale zawsze inaczej:

Z Grecji logo ponownie przenosi się za wielka wodę, pokonujemy więc Atlantyk, następnie  ogromny  obszar całej Kanady i… lądujemy  na wybrzeżu  największego Oceanu czyli Pacyfiku ! Jesteśmy oto ponownie w Vancouver  a logo pojawia się tu w kolejnym trzecim już wcieleniu:

…ale po kolei:

1.Po raz pierwszy logo Niedar zostało sfotografowane na lotnisku Vancouver. Duży jego wydruk  w formacie A4  wylatywał  stamtąd  do …Wietnamu w bagażach Ambasadorów Akcji:  Basi i Jacka Juraszów, których serdecznie pozdrawiamy gdziekolwiek teraz na świecie  nas czytają ?

2.Mniej więcej w tym samym czasie, niezależnie – wyświetlone  na ekranie smartfona  logo Niedar,   sfotografował  m.in.  na tle  słynnej  ulicy   Hastings –  rodowity Kanadyjczyk – mieszkaniec Vancouver –  kolejny Ambasador Akcji: Arash Shahriari – pozdrawiamy zza wielkiej wody ?

3.Całkiem niedawno i niedaleko wspomnianej ulicy,  w słynnym Sylvia Hotel,   ale dla odmiany  z przypinką pięciolecia – zameldowali się Mariola z  Tadeuszem –  Promotorem  akcji i Organizatorem  Światowego Teamu Ambasadorów:

Hotel sam w sobie – kiedyś najwyższy budynek mieszkalny w Vancouver,  ma wspaniałą i ciekawą  historię.  Zlokalizowany jest  zaledwie 5 minut od centrum Vancouver  a jednocześnie o przysłowiowy rzut kamieniem od Zatoki Angielskiej. Niedaleko znajduje się polski konsulat w Kanadzie cel wizyty Marioli i Tadeusza, którzy zamierzają wkrótce odwiedzić nas w Niedarach….

Część  bryły  hotelu pokrywa przypominające bluszcz –  pnącze: Virginia creeper, która stała się  znakiem rozpoznawczym hotelu  wpisanym zresztą na listę obiektów dziedzictwa  Vancouver co rokuje temu obiektowi jeszcze długie lata funkcjonowania, więc niewykluczone iż podczas kolejnej wizyty,  w kadrze z hotelem skojarzymy nasze logo.

PORANNY SPACER:

Zwiedzanie okolic  zaczynamy od  porannego widoku  /na zegarze godz. 7.10/ zatoki:

Teraz  naocznie możemy się przekonać  dlaczego Pacyfik bywa nazywany Oceanem Spokojnym:

No może jeszcze przybliżenie oczekujących na redzie oceanicznych kolosów:

STANLEY PARK

Tadeusz & Mariola wybrali się z naszym logo na spacer dookoła Stanley Parku.

Trasa wiedzie nabrzeżem i liczy bagatela 9 km:

Nurkująca kobieta z   z Vancouver:

Nie tylko Dania ma swoją słynną  przybrzeżną  rzeźbę  – kpenhaską Syrenkę…..

 

 

Wg. autora rzeźby ….  to całkiem nowy pomysł. Nigdzie na świecie …. nie ma podobnej. Rzeźba przedstawia  bowiem kobietę ubraną  w…  piankę do pływania. Na stopach ma ona  płetwy a na czole maskę płetwonurka i nawiązuje do bardzo niegdyś modnego w okolicach Vancouver nurkowania.  Więcej fotek tej kontrowersyjnej rzeźby na naszej mapie Google z podróżami logo. W tej kolekcji nasza fotka z logo jest unikatem bowiem Marioli i Tadeuszowi udało się uchwycić moment w którym na głowie monumentu przycupnęła mewa:

Lionsgate sztandarowy most Vancouver:

Nasze logo pojawia się w tych okolicach  po raz kolejny!

Oddany do użytku został w 1938 roku  stał się symbolem tzw. autozależnych przedmieść wielkich metropolii. Przy okazji ustawił kilka rekordów konstrukcyjnych.  Jego budowa – finansowana była  w dużej mierze ze środków…. piwowarskiego potentata  Guinessa trwała ok roku a debata nad pomysłem, planowanie itp. zaczęły nabierać realnych kształtów dopiero w 1920 roku  Należy pamiętać iż były to czasy wielkiego kryzysu na kontynencie…. W listopadzie 1938 most został  oficjalnie uznany za najdłuższy most wiszący w całym Imperium Brytyjskim i nie tylko. Przesuwając się na południe kontynenty amerykańskiego godnego konstrukcyjnie rywala można spotkać dopiero w San Francisco /Golden Gate/.

Na most nie mogą wjeżdżać auta ciężarowe powyżej 14/ton a zimą  te które posiadają kolce co w warunkach kanadyjskich do rzadkości nie należy….

Południowy  wjazd  na most  zdobią dwie  monumentalne  postacie  lwa w stylu Art Deco.

Marina dla uskrzydlonych

To bardzo ciekawe i jakże nietypowe miejsce w którym nasi przewodnicy po Stanley Parku sfotografowali logo:

Na pierwszy rzut oka wydaje się iż w tle za Mariolą znajdują się pomosty do cumowania żaglówek i jachtów – czyli że jest to miejsce jakich wiele można spotkać w pobliżu miast portowych.

Nic bardziej mylnego. Ta marina akurat nie służy obsłudze jachtów lecz … wodnosamolotów!

Nieco w oddali niejako nad lewym ramieniem Marioli znajduje się pływający obiekt który jest uzupełnieniem tej awiacyjnej mariny. Znajduje się tam bowiem …. Stacja paliw na mapie Google ujrzysz ją jako: Chevron

Canada Place:

Odwiedzać Vancouver i nie ujrzeć  Canada Place to jak  jak by być w Warszawie i nie zobaczyć  Pałacu Kultury

Czwarty co do wielkości terminal oceaniczny na świecie z charakterystyczną przypominająca białe namioty konstrukcją:.

Wiele ciekawostek z tego miejsca znajdziesz w poprzednim wpisie dotyczącym debiutu logo w tym zakątku Kanady:

Vancouver x 2. Logo  u  wybrzeży  Pacyfiku ! – Niedary z Kocich Gór

Dodaj komentarz