Logo Niedar w Watykanie:

Już dość dawno temu. Tadeusz – Lider Teamu Edmontońskiego naszej akcji. Jednocześnie Szef Klubu Seniora Edmonton-Kindersly_Legnica. Zwrócił uwagę iż Logo Niedar w swojej międzynarodowej podróży. Odwiedziło w wielu krajach.  Prawie wszystkie najważniejsze miejsca – sanktuaria  liczących się w świecie kultów religijnych.  Owe prawie robi sporą różnicę, bowiem jak słusznie zauważył Tadeusz przypinka z logo nie została sfotografowana w …. Watykanie sic ! Mimo upływu kilkunastu miesięcy od wspomnianej konstatacji. Sytuacja nie ulegała zmianie…. i  wreszcie  Tadeusz wziął sprawy w swoje ręce.

Logo NKS/u w WATYKANIE:

Oto logo Niedar  w wersji Duo logo Klubu Seniora …. a w perspektywie – Stolica Apostolska:

Watykan jest najmniejszym niezależnym państwem na świecie.  Zajmuje obszar  zaledwie 44 hektarów.

Od dzisiaj flaga jedynego państwa na świecie w którym urzędowym językiem jest łacina, powiększa flagowy poczet naszej akcji:

 

Watykan jest siedzibą papieża, głowy Kościoła katolickiego. Najważniejszej  osoby w Watykanie.

W rozliczeniach funkcjonuje  tu watykańskie euro.  Można je używać jedynie na obszarze państwa.

Watykan jest jednym z najczęściej  odwiedzanych miejsc na świecie. Rocznie gości tu  ok. milionów turystów.

W Watykanie znajduje się jeden z największych kościołów na świecie. Bazylika Św. Piotra stanowiąc największą atrakcją turystyczną Watykanu.

Watykan ma swoją  gwardię papieską. Chroni ona Papieża i granice Watykanu.  Asystuje w ceremoniach i uroczystościach.

Watykan jest kolejnym, 80/tym państwem na obszarze którego sfotografowane zostało Logo Niedar !  Dziękujemy Tadeuszowi ….a Ty jeśli masz niedosyt  watykańskich ciekawostek kliknij w poniższy link, który zabierze Cię w podróż po stolicy apostolskiej:

https://www.youtube.com/watch?v=nmzbYsXRQ-M

Dodaj komentarz