Logo w ski kurorcie nad Jeziorem Huron.

Logo  naszej wsi nie po raz pierwszy gości w północnoamerykańskiej  krainie Wielkich Jezior. Tym razem trafiamy do leżącej nad Jeziorem Huron  kanadyjskiej miejscowości Collingwood Village, która jednocześnie  leży u podnóża raju dla narciarzy czyli: Blue_Mountain. Latem miejsce to słynnie z wielu „cieplejszych” rozrywek znajdują się tu między innymi pola golfowe, ścianki wspinaczkowe itp. Do  Collingwood Village, trafiamy dzięki nowym uczestnikom naszej zabawy.

Na liście Ambasadorów akcji  „Logo Niedar podróżuje” pod kolejnymi numerami 65 i 66 zapisujemy Anthony Raimondo – mieszkającego  w Kanadzie Włocha   oraz jego partnerkę , kanadyjkę  Colette. Anthony – dla przyjaciół Tony – ukończył na Uniwersytecie  studia na kierunku: rehabilitacja.

Colette prywatnie jest córką Tadeusza –  założyciela i promotora Międzynarodowego Teamu który od dzisiaj liczy 24 osoby mówiące od urodzenia  w trzech odmianach języka angielskiego/ kanadyjskiej, amerykańskiej i australijskiej/ale także po francusku, duńsku, arabsku, hiszpańsku, włosku i w jednym z najstarszych języków świata czyli w  farsi, no  i oczywiście także po polsku !

Ten,  od dzisiaj już 10/cio  języczny team, pochodzący aż  z czterech kontynentów, tworzą  łącznie  24 osoby.   W dniu dzisiejszym ten międzynarodowy  Team Ambasadorów naszej akcji,  zrównał się pod względem liczby uczestników  z liczbą rdzennych  mieszkańców Niedar którzy fizycznie przynajmniej raz dostarczyli nam fotkę logo sfotografowaną gdzieś  w Polsce lub w Świecie.

Colette i Anthony planują  porzucić  swoje prace i podróżować  parę  lat po świecie, gdy  tylko pandemia będzie pod kontrolą. Ich zawody pozwalają  na pracę w wielu ciekawych zakątkach naszego globu. Jest więc nadzieja na nowe ciekawe fotki.

Duet C&A jak wspomnieliśmy debiutuje fotką z logo wykonaną w miejscowości Collingwood village, gdzie z głównego deptaku  widać  skrawek raju narciarzy czyli: Blue_Mountain:

Historia turystycznego rozwoju tego miejsca  związana jest m.in. z Jozo Weiderem, który urodził się w 1908 w Żylinie na obszarze ówczesnych Austro-Węgier / dziś Słowacja/, który w latach 20/tych zbudował na Podkarpaciu pierwsze swoje schronisko turystyczne. Promując jego uroki na terenie Anglii nie mógł wrócić do kraju bowiem rozpoczęła się II wojna światowa i wyemigrował do Kanady. Tu pod skarpą Niebieskiej Góry uprawiał pola latem a zimą  czyścił ręcznie szlaki. Zbudował mały domek a opodal pierwszy składający się z dwóch sanek wyciąg narciarski napędzany silnikiem z samochodu ciężarowego. No i tak  oto rozpoczęła się przed laty  turystyczna historia tego miejsca w które logo może trafi jeszcze kiedyś, zaliczając  np. plażę nad Jeziorem Huron.

/-/ DTR Team

Dodaj komentarz