Logo Niedar w samym sercu Afryki !

Dzisiaj obchodzony jest: Światowy Dzień Ludności Tubylczej, który ma za zadanie zwrócić uwagę na różnorodność grup etnicznych, które z jednej strony oparły się cywilizacji a z drugiej strony wpadły w tragiczną  pętlę i niemoc rozwiązywania podstawowych problemów egzystencjalnych stając się dla nas potencjalnymi -uchodźcami.

Istnieją programy i misje edukacyjne, adresowane do  biednych ludów Afryki, których zadaniem jest:  podnoszenie świadomości, nauka języków, wyjaśnianie mechanizmów podstawowych zjawisk fizycznych, budowy anatomicznej i możliwości człowieka itp.   Wpisujemy się w tę pomoc uważając iż w takich sytuacjach powinno się  edukować a jeśli już  dawać  to “wędkę a nie rybę”…

Już po raz drugi w historii naszej strony mieliśmy okazję wziąć udział w inicjatywach  wychodzących z Niedar a kierowanych na rzecz edukacji najuboższych w Afryce. Mieliśmy możliwość dołożenia swojej jakże  skromnej cegiełki do wyprawy, tym razem w samo serce Afryki – na misję Ojców Franciszkanów do Republiki Środkowoafrakańskiej trafiły gadżety z Niedar …. i tym razem trafiło z nimi także i logo naszej wsi:

Zastanawiasz się co to za kamień przy którym leży logo Niedar?

Otóż w ten jakże  bardzo skromny sposób,  w samym sercu Afryki a dokładnie   w jej geograficznym środku czyli w miejscu przecięcia się odcinków łączących cztery najdalej wysunięte punkty z  mapy  Afryki – został wkopany/wmurowany –  kamień i  to  dokładnie w tym miejscu  w podziękowaniu za nasz edukacyjny  wkład – zostało sfotografowane logo Niedar !

Jeśli chcesz poczytać o naszym pierwszym razie – udziale w misji afrykańskiej /wtedy jeszcze nie wystartował pomysł z podróżującym logo/ to zapraszam do Tanzanii a ściślej do artykułu:

https://niedary.pl/o-pewnej-czaszce-ktora-tranzytem-przez-niedary-kawal-swiata-zwiedzila/

 

Leave a Comment