Logo we Włoszech:  Wyspa San Giulio:

Na bajecznie usytuowanym, górskim, polodowcowym,  jeziorze  Orta.   Znajduje się  wyjątkowo urokliwa wyspa: San Giulio. Dostać się na nią  można jedynie droga wodną.  W tę niecodzienną  podróż z logo Niedar. Wyruszył Tadeusz z Edmonotn –  promotor  międzynarodowej akcji:  „Logo Niedar travel the world”.

Koszt transferu taksówką wodną  ze stałego lądu / z miasteczka Orta San Giulio/ na wyspę  to 4,5 Euro / w tej cenie opłacony jest także powrót.

Na wyspie natkniesz  się na mnóstwo klimatycznych wąskich  uliczek, małych  placyków, z  butikami, kramami i restauracyjkami:

Średniowieczną  atmosferę  miasteczka, w czerwcu każdego roku, dopełniają organizowane od XVIII wieku   / Casa Tallone/ koncerty muzyki dawnej.  Na wyspie mieszka 75 zakonników z klasztoru Benedyktynów. Jest to prawdopodobnie najstarszy zakon utworzony jeszcze w III wieku. Atrakcją wyspy jest  wspaniała restauracja z szerokim wyborem wykwintnych  dań i trunków. Na wiosnę warto tu odwiedzić  Orta in Fiore – Kwiatowy Jarmark na Piazza della Morta. Nacieszysz tu wzrok bogatą paletą barw kwiatów, także nie tylko występujących w regionie. Jarmark oferuje  całe mnóstwo  gatunków egzotycznych. Pełnię tego naturalnego  krajobrazowego eldorado ukazują poglądowe tablice najbliższych  okolic:

Piękny widok jeziora Orta roztacza się z XV w. Kościoła Marii Assunta. Jest to ulubione miejsce nowożeńców. Wykonują oni w tym miejscu fotki ślubne.

Wracamy na stały ląd. Kulinarni smakosze gustujący w specjałach włoskiej kuchni koniecznie  powinni odwiedzić Villę Crespi:

W otoczeniu mauretańskich detali. Zwieńczonych imponującym  minaretem. Trafisz do kulinarnego raju w którym smaki są równie  ważne jak maestria ich podania. Tradycja splata się tu z doświadczeniami współczesnych kulinarnych  osiągnięć  by podjąć  gościa w wyjątkowo  wysublimowany i  wykwintny sposób oceniony pięcioma gwiazdkami standardowej jakości gastronomiczno-hotelowej które zostały zwieńczone  dwoma gwiazdkami wybitnej jakości – gwiazdkami Michelin.

https://www.villacrespi.it/ristorante-antonino-cannavacciuolo-villa-crespi/

Tak przy okazji dla porównania w Polsce pierwsza gwiazdka Michelin została przyznana w 2013 i na chwilę obecną mamy… „aż”  dwie restauracje które mogą poszczycić tym kulinarnym Oscarem. To dystans iście KOsMICZNY.

Komu mało wrażeń ? Polecam krótki filmik z opisywanych miejsc a szczególnie Przewodniczkę  z bardzo wyraźnym angielskim 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=OcEnP2e-05U

Dodaj komentarz