Logo Zawoni w Himalajach, Rekord – 4300 m.n.p.m !

Chyba nikomu do tej pory nie udało się  sfotografować Herbu Zawoni wyżej aniżeli na wysokości 4 300 m.n.p.m. Jeśli się mylę,  proszę  – o sprostowanie.

Rekordowy, póki co  wynik 4300 m.n.pm.  zawdzięczamy Krzysztofowi  Lisowskiemu  z Opola,- Ambasadorowi akcji Logo Niedar Travel the World”. Krzysztof  sfotografował  przypinkę 5/lecia / znajdują się na niej herby Zawoni i Niedar/  na szczycie Kjanjin Gompa 4300 mnm:

W tle doskonale widoczny szczyt Langtang Lirung. Przy okazji trudno pozostawić bez komentarza fakt iż wszystkie fotki które przesyła nam Krzysztof są doskonałej jakości. Niełatwo jest tak dobrać kąt ustawienia przypinki  aby  jej mikro obraz był idealnie zachowany a jednocześnie doskonale jest widoczny bezmiar tła. Krzysztof Gratulacje ! Ogólnie – znajdujemy się  w centralnej części Himalajów. Na obszarze  Nepalu w wydzielonym parku przyrodniczym: Langtang National…. I wcale nie aż  tak wysoko jak na warunki tego kraju, którego aż 80% powierzchni znajduje się na wysokości powyżej 6000 m.n.pm. ! To na terenie Nepalu znajduje się wszak najwyższa góra Świata Mount Everest, 8848 m n.p.m. Ponad 30 milionowy naród Nepalczyków ma swoją armię …. i jest to jedna  z nielicznych armii świata która na swoim wyposażeniu nie posiada ani jednego… czołgu.

Fotki wykonane przez  Krzysztofa są już na naszej interaktywnej  mapie Google /kliknij przycisk Logo Niedar podróżuje/. Przy okazji tamże po kliknięciu we flagę Niedar przypiętą w Nepalu  do obejrzenia 8 innych fotek prezentujących  ciekawe architektonicznie i kolorystycznie budowle wykonane rękami Nepalczyków.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnę iż  himalajski rekord Logo  Niedar jest o 500 metrów w pionie wyższy i wynosi 4 800 m.n.p.m Przypinkę  z  wcześniejszą okrągłą  wersją logo Niedar na tej rekordowej wysokości sfotografował  Komandor Niedariańskiego Rajdu Szlakiem Kurhanów: Ludomir Domański:

 

Dodaj komentarz