Mamy dyplom, ustalmy nagrody – laureat się znajdzie…?

Rozpocznę chwilą  refleksji:

Kiedy  akcja nazywania ulic w Niedarach znajdowała się w inspirującym apogeum, pośród licznych propozycji dla ulicy wciąż nie nazwanej / łącznik Spacerowej i Leśnej/ padła propozycja “Zapłocie”, która utkwiła mi w pamięci….  po wsze czasy. 

Zapłocie czyli “wszystko to co za płotem” nie przeszło jaka nazwa ulicy, jedynie  ze względów gramatycznych – ale sama  nazwa jest przeurocza – staropolska  i klimatycznie  jakże  wiejska…..

Ewa ze Spacerowej przygotowała przepiękną   grafikę  uniwersalnego Dyplomu uznania na różne konkursowe okazje  w której proponuję utrwalić  słowo “Zapłocie” ….i potraktować je jako przestrzeń konkursową na rok 2016 …a może na każdy kolejny również:  

 

 

Dyplom

Dodać należy iż dyplom ma tonację złotą / I miejsce/  oraz dwie wersje pochodne – srebrną za zdobycie II miejsca i brązową – miejsce III/cie.

Niniejszym zgłaszam do Funduszu Sołeckiego 2016  kolejną propozycję –  pomysł na zorganizowanie Konkursu z nagrodami rzeczowymi ….

Konkursu   na najładniejszy zewnętrzny  fragment  posesji. To może być klomb z ciekawą kompozycją a nawet  jedna, jakaś extra roślina, fragment oryginalnie stylizowanego płotu, jakaś konstrukcja…instalacja czy rzeźba przydrożna….

Proponuję aby na konkursowe nagrody przeznaczyć kwoty:

I Miejsce 300 zł

II Miejsce 200 zł

III Miejsce 100 zł

…i absolutnie  nie upieram się przy ich wysokości 🙂

Werdykt w oparciu o głosowanie na stronie www,  na podstawie konkursowych  fotek… zresztą zasady konkursowe to już najmniejszy problem – może chodzić Komisja i oglądać oryginały …

Ps. Jeśli temat nie zakwalifikuje się do Funduszu Sołeckiego…. to może znajdą się inne pomysły … aby  powyższą  ideę wprowadzić w czyn.

Z pozdrowieniami dla wszystkich,  którym zależy na tym,  aby wygląd zewnętrzny naszej wsi z roku na rok cieszył nas coraz bardziej : /-/ Jurek z Wesołej

 

 

1 Komentarz

Leave a Comment