Marcin – czyni dobro i ustanawia rekord!

Marcin Wielkopolski z Pasikurowic.  Wziął udział w aukcji charytatywnej na rzecz Braci z Radłowa. Wylicytował najwyższą  kwotę za prawdopodobnie  największa mapę administracyjną Polski oprawioną w wałki drewniane jaka jest  dostępna w jednym arkuszu na terenie… całego Województwa Dolnośląskiego sic ! Ciekawostka: plansza była oprawiona … u nas w Niedarach. Aby odebrać mapę Marcin    przybył  na spotkanie Klubu Seniora o godz. 18/tej. Planszę  wręczała oficjalnie  Przewodnicząca  NKS/u  Danuty Stańczyk:

Już w chwilę po odebraniu mapy.  Marcin złożył swój podpis na wężu strażackim. Dołączył w ten sposób do naszej wspólnej akcji  prezentowej na rzecz obchodzącej 70 lecie działalności OSP Niedary z Gminy Drwinia:

Opowiedzieliśmy Marcinowi o naszej międzynarodowej akcji: Logo Niedar Travel the World. Bez chwili wahania Marcin włączył się w akcję. Wziął przypinkę 5 –  lecia, mapę i pojechał….Na efekt nie musieliśmy długo czekać. Dokładnie o godzinie 19.20 otrzymaliśmy klasyczną fotkę z logo Niedar:

Podsumujmy: Od momentu w którym Marcin dowiedział się o naszej akcji /ok godz. 18.15/ do momentu w którym otrzymaliśmy fotkę /ok. godz.  19.12/ upłynęła niecała godzina !

Wynik ten zapisujemy w Niedariańskiej Księdze Rekordów!

Przy okazji tradycyjnie garść ciekawostek o Pasikurowicach:

Pierwsze wzmianki o miejscowości  Passieurowicz sięgają XIII wieku.  W okresie II wojny światowej w okolicach stacji kolejowej stał ogromny magazyn. W nim a także w jego pobliżu można było dostrzec …liczne samoloty wojskowe.   W latach 50/60 ub. wieku w Pasikurowicach funkcjonowała  oficjalna siedziba:  Gromady Pasikurowice. W jej strukturach działał  nawet. …Urząd Stanu Cywilnego  

Dodaj komentarz