Mikołajkowy zawrót głowy cz. II

…Wątek pamiątkowy prezentów  stanowiły nie tylko metalowe  kubki termiczne:

ale dedykowane tylko tej chwili, czyli Mikołajkom 2018,  pamiątkowo opisane  kubki porcelanowe oczywiście  z okolicznościową mikołajkową dedykacją i symbolem naszej małej ojczyzny czyli logo Niedar,  czym Mikołaj trącił subtelnie w strunę lokalnego patriotyzmu.

W tej różnorodności,  Mikołaj zadbał  także aby każde z 39/cioro  dzieci otrzymało zindywidualizowaną pamiątkę czyli  opatrzoną imieniem smycz – przydatną współcześnie w wielu okolicznościach. Mikołaj nie zaniedbał także  jakże ważnej kwestii bezpieczeństwa !  Dzieci w paczkach otrzymały specjalne  elementy odblaskowe –  jakże przydatne szczególnie o tej porze roku.

Z pietyzmem Mikołaj zatroszczył się  o wszystkie detale,  co wyrażała nie tylko stylizacja orszaku ale wygląd opakowań prezentów zwieńczony jeszcze jednym pamiątkowym giftem mianowicie pamiątkowymi czapeczkami Mikołaja.

– Czy są w tym domu grzeczne dzieci ?!

To pytanie poprzedzone charakterystycznym dźwiękiem mikołajowego dzwonka  padało ponad 30 razy w miniony weekend w  wielu niedariańskich domostwach:

Milenka z ulicy Głównej nie omieszkała wykorzystać wizyty mikołajowego orszaku aby z tej okazji zażyczyć sobie specjalnej pamiątkowej fotki:

W sposób jakże oryginalny przewidziano podziękowania dla Mikołajowych Darczyńców:

Dzieci  w trakcie wizyt złożyły swoje  dziękczynne autografy na specjalnie przygotowanych koszulkach, które trafią do tych dzięki którym ten wyjątkowy mikołajkowy event wypadł tak okazale.

Identyczne paczki zostały zawiezione przez Ciocię Jolę do Obornik Śląskich dla dwójki dzieci z Niedar przebywających czasowo w tamtejszym Domu Dziecka.

Dzieci miały wyjątkowe przeżycie. Rodzice może nieco stresu organizacyjnego…ale chyba trud organizacyjny nie poszedł na marne ?

….a oto autorzy którzy zaprojektowali, zorganizowali i przeprowadzili opisaną akcję:

Pomysł przedsięwzięcia  powstał w wyniku spontanicznej  inicjatywy:  Kasi ze Słonecznej oraz Grzegorza  z Głównej a do jego  aranżacji  i wykonania dołączyła  Ewa z Wesołej.  W pakowaniu i przygotowywaniu  tej prezentowej  obfitości,  pomagała: Iza ze Spacerowej

Mikołaj wyraża nieśmiałą nadzieję iż dzieciom spodobała się ta niezapowiedziana wizyta i pod takim warunkiem….  rozważa  jej powtórzenie  za rok?

Opinie rodziców obdarowanych dzieci  pewnie w tej decyzji by mu pomogły, zatem w imieniu Mikołajowego orszaku prosimy  więc o komentarze, podpowiedzi sugestie, opinie…. a i może jakieś motywujące  komplementy by się przy okazji  trafiły…?

komentarze 4

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Rafał jest zachwycony prezentami! Codziennie pije herbatę z własnego, imiennego kubka (super pomysł!). Poza tym ma “własne i tylko moje” szklanki na zimne napoje (są słodkie!). Breloczek z imieniem kazał sobie przyczepić do tornistra. No i te słodycze, kurczę muszę mu wydzielać, bo my takich rzeczy nie jemy i nie kupujemy, ale weź tu zabierz dziecku… Dzięki Grzesiu za masę pracy włożonej w tę akcję! 🙂

 • Agnieszka Wersta pisze:

  Jaki wspaniały ten Mikołaj dla dzieci w Niedarach!! Podwójne odwiedziny!!! Gratuluję Mikołajowi zaangażowania i inicjatywy, z pewnością Pan Grzegorz z Głównej mu w tym bardzo pomagał 😉 No i wspaniałe Panie asystentki – najwspanialsza praca na świecie – towarzyszyć Mikołajowi i widzieć uśmiechy i radość dzieci 🙂

 • Ciocia Jola ? pisze:

  W imieniu naszych Niedarskich dzieci z domu dziecka w Obornikach śląskich chcę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tą wspaniałą akcję Mikołajkową. Dzieciaki były zachwycone ? Dziękuję sponsorom i wszystkim pomocnikom Mikołaja ? Szczególne podziękowania dla organizatora całej akcji Mikołaja Grzesia? , który jak zawsze dzieli się swym serduchem z tymi najmniejszymi ?
  Życzę wam wszystkim wszystkiego najlepszego !!!?

 • Monika z Kamiennej pisze:

  Bardzo dziękujemy Świętemu Mikołajowi i pomocnikom za piękne prezenty. Dzieci zachwycone … a widok Mikołaja w domu bezcenny . Miny dzieci mówiły same za siebie ! To zdziwienie i próba dopatrzenia się znajomej osoby w przebraniu :).
  Później rozpakowywanie paczek i komentarz
  ” mamo na tym kubku jest moje imię ” jest już tylko mój :).
  Dzięki tak miłej wizycie wieczór był magiczny .

  Pozdrawiamy .

Leave a Comment