Nazwijmy rondo, imieniem: PIONIERÓW NIEDAR

Uhonorujemy w ten sposób –  na zawsze –  wszystkich tych których nie ma już wśród nas….. a jednocześnie   w przededniu Niedariańskiej Seniorady 2017   pokłonimy się w ten jakże  szczególny sposób tym –  którzy niechaj będą z nami jak najdłużej a którzy jako jedni z pierwszych stąpali po niedariańskiej ziemi rosząc ją obficie  potem  pionierskiego trudu i wyrzeczeń budując zręby naszej społeczności….Mógłbym napisać w tym momencie  wiele górnolotnych  zdań  uzasadnienia ale jakże  wielowątkowa w  kontekście naszego bycia tu i teraz nacechowanego  nieuchronnością  przemijania,  staje się  symbolika poniższego ujęcia – jednej z   par znamienitych Pionierów Niedar z ulicy Gościnnej 1   – dzisiaj Spacerowej  nr 1


 

 

 

 

 

 

 

 

Nie można sobie wymarzyć bardziej symbolicznie trafionej  ilustracji tytułowego wniosku;    jakże głęboko refleksyjnej  w kontekście naszego chwilowego wszakże  bycia tu i teraz,  utrwalania w  pamięci takich cech: jak  zgoda, zrozumienie, małżeński kompromis….  samych najlepszych  ludzkich cech emanujących w kolejne pokolenia szczególnymi więzami !

Bardzo proszę o formalne  poparcie niniejszego  wniosku – szczególnie     Sołtys- Agatę  Woloszczuk dzięki  staraniom  której  nasze niedariańskie rondo z pokrytego drogowym pyłem  ugoru,  zmieniło się  i pewnikiem   zmieniać się będzie w okazały  wjazdowy bukiet powitalny, któremu zbiorowy symboliczny patron  przydałaby bez wątpienia  dodatkowego i jakże  szczególnego wymiaru by nie rzec dożywotniego  prestiżu.

 

Zwracam się do Grupy Wolontariuszy, którzy poświęcili i nadal poświęcają swój czas w pielęgnowanie kolekcji  roślin z ronda.

Zwracam się do Przewodniczącego Rady: Marka Michałowskiego i Wszystkich członków Rady Sołeckiej

Zwracam się do wszystkich mieszkańców Niedar – jeśli macie inny lepszy wniosek zgłoście go teraz – jeśli nie macie – poprzyjcie, proszę –   ten zgłoszony przeze mnie.

Rondo im. Pionierów Niedar 

Zróbmy wspólnie Wszystkim  Niedariańskim Seniorom taki ponadczasowy prezent !

/-/ Jurek z Wesołej

Ps.

Dziękuję  Agacie ze Spacerowej za tę,  dla niej jakże  osobistą fotkę, której pozwoliłem sobie nadać tę  wyjątkową  oprawę ….. rodzaj posłannictwa, które może ona spełnić.    Wierzę bowiem  iż utrwalona  w niej szczególna siła  i symbolika idą w sukurs sprawie naszej  kronikarskiej misji, której dopełnieniem byłoby  m.in. objęcie ronda tym międzypokoleniowym niedariańskim  patronatem.     

8 komentarzy

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Fajny pomysł, podoba mi się! W skrócie i potocznie można by je nazywać Rondem Pionierów. 🙂

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Ja także jestem za. Pozdrawiam

 • Waldek pisze:

  Ładne miejsce i ładna nazwa. Pasują do siebie!

 • Aneta z Kamiennej pisze:

  Witam , podoba mi się nazwa ronda Pionierzy Niedar ,ale mamy jeszcze w naszaj miejscowości dużo dzieci ,które właśnie z pod naszego ronda, wsiadają co rano do autobusu jadąc do szkoły . I z uśmiechem wracają do domów wysiadając z autobusu właśnie koło ronda , może w ich kierunku nazwa ronda powinna być nazwana ? „Szkolne Rondo ” lub Dzieci Szkolnych ? Pozdrawiam Aneta

 • Zbyszek pisze:

  Czy można?
  Nie zgadzam się.
  Rondo nie jest rondem. To takie nie wiadomo co, z zupełnie niecentralną kępą niebrzydkich roślin na wysepce zieleni. Za to wokół – raczej brzydota, której na zdjęciu nie widać, straszne dziury, lekki – za przeproszeniem – syf.
  Więc – jeśli już – to kępa im. Pionierów Niedar. Ale czy na pewno?
  Pionierzy, jak ich znam, mają to w nosie. Poza tym im słowo pionier kojarzy się raczej z czasami stalinowskimi.
  Nie wszystko w Niedarach musi być nazwane, czy też nosić imię. Bo i po co?
  Mniej pary w gwizdek, więcej w koła.
  Pozdrawiam

 • Agata Woloszczk pisze:

  Można, można a nawet trzeba wyrazić swoje bądź co bądź orginalne zdanie, tym bardziej że zostałam wywołana do tablicy. Nie będę Zbyszku z Tobą polemizować czy wcześniej było lepiej bez kępy, czy teraz z tą kępą. Nie będę bo to jest oczywiste. A tak naprawdę żeby ta kępa powstała trzeba było wysiłku kilku osób, które się zaangażowały. No cóż łatwo krytykować nic nie robiąc. Wizerunek wjazdu do naszej miejscowości poprawił się zdecydowanie , mimo iż droga w dalszym ciągu jest zniszczona. W tej chwili powstają dwie zatoki przy wjeździe z drogi wojewódzkiej, zostały odnowione przystanki i powstało rondo. Spójrz na stare zdjęcia Niedar i porównaj a wnioski nasuną się same. Poparłam propozycję nazwania ronda, jednak jak pozostanie tylko wyspa zieleni przy wjeździe, dla mnie też będzie ok. Bo ostatecznie nie jestem zwolenniczką wszelkich tego typu zadęć. A tak na koniec, prześmiewcze proponowanie nazwy dla ronda im. zdaje się Lecha Kaczyńskiego też było nie ok. Pozdrawiam

 • Ekonomia pisze:

  Naprawdę podoba mi się twój szablon wp, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!

 • Pianino Opis pisze:

  Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają. Twój blog jest tego wspaniałym przykladem…

Dodaj komentarz