Niedariański kandydat na Mistrza Świata !

Tytułem wstępu

Półki w naszej świetlicy uginają się pod ciężarem drużynowego dorobku niedariańskich sportowców amatorów z minionych  kilkunastu lat działalności LZS Niedary.  W dorobku tym i w jego pieczołowitym pielęgnowaniu jako wzorca  dla przyszłych sportowych  pokoleń młodych  Niedarian  ma  swój niezbywalny  udział  Prezes LZS Niedary Grzegorz Osyra. Dziś kiedy tzw. masowy  sport  nieco stracił na popularności w Niedarach, każdy przejaw sportowej aktywności  z dumą będziemy witać  i chętnie  promować, na łamach naszej kroniki,  bowiem, kto wie czy  za jakiś czas kibice nie zapomną o takich wsiach jak Kasina Wielka, Ząb ….. i ich oczy nie  zwrócą się  w stronę Niedar….?

Ustępuję pola: Grzegorzowi Osyrze Prezesowi LZS Niedary, któremu udało się dotrzeć do jednego z nielicznych dziś mieszkańców Niedar, którzy z powodzeniem nie tylko  kultywują sportowe tradycje ale mają śmiałe zamiary  przełamywania kolejnych barier…. aż do osiągnięcia upragnionego tytułu Mistrza Świata:

Wstęp do wywiadu:

Będąc na poświątecznej kawie udało mi się dotrzeć do następnego młodzieńca, który zajmuje się niezbyt powszechnie uprawianym  sportem jakim jest żużel. Niecodzienność wynika także z powodu wieku zawodnika, gdyż ma on dopiero ….7 lat a na dodatek…. jest moim bardzo bliskim sąsiadem. Przy  pomocy rodziców, z pasją podtrzymujących pasę syna,   przeprowadziłem  wywiad z młodym, utalentowanym i nie bojącym się prędkości i wyzwań –  sportowcem.

Ma na imię Maciej.  Mieszka przy ulicy Sosnowej. Jest adeptem szkółki żużlowej i z racji wieku jeździ na tzw. mini żużlu:

7 pytań do przyszłego Mistrza:

Dlaczego akurat żużel?

– Od małego rodzice zabierali mnie na zawody żużlowe i bardzo mi się ten sport spodobał.

Jak wyglądał Twój pierwszy kontakt z żużlem?

– Latem tego roku po jednym z meczy Sparty Wrocław spiker na Stadionie Olimpijskim ogłosił że jest nabór do szkółki żużlowej. Otrzymaliśmy od klubu skierowania na badania, rodzice podpisali mi zgodę na uprawianie sportu żużlowego i zacząłem jazdy.

Kto jest dla Ciebie idolem na torze, na którym się wzorujesz?

– Maciej Janowski.

Czy masz już jakieś osiągnięcia?

– Tak, trzecie miejsce w klasie pitbike do 90cc na torze Buli w Zaprężynie. Były to moje pierwsze zawody.

Maciek pierwszy z lewej – zawodnicy z wyższych stopni podium liczą po 14 lat

Jak często są treningi?

– Jak jest pogoda jeżdżę 3 razy w tygodniu. Po każdym treningu motor i cały sprzęt musi być dokładnie umyty. Wymieniamy olej, smarujemy łańcuch, czyścimy filtr – tak żeby wszystko było gotowe do następnego treningu.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

-Chciałbym zostać Mistrzem Świata !

Czego można Ci życzyć?

-Jazdy bez upadków.

Maciejowi na progu Nowego Roku – w imieniu Niedariańskiego Klubu Kibiców do którego zalicza się cały Zespół niedary.pl  –  życzymy więc jazdy bez upadków i gumowej bandy już na profesjonalnym  torze Sparty a przy okazji….. ogromnie liczymy na fotki i relacje ze zdobywania kolejnych stopni na podium zwycięzców.

1 Komentarz

Leave a Comment