Niesamowity prezent od Zespołu  Quantum of Jazz.

Niesłychanie trudno jest zebrać  odpowiednie słowa,  aby  wyrazić głęboką  wdzięczność komuś kto w dzisiejszych pełnych zawirowań czasach,  znajduje chęci, siły i  wnosi swój  potencjał  twórczy …  by stworzyć i wykonać  absolutnie   pro bono  autorskie dzieło muzyczne  dedykowane  tak małej społeczności jaką bez wątpienia stanowią mieszkańcy i sympatycy Niedar.

Niewiele  tak  małych ojczyzn  jak nasza,  może poszczycić  się pełnym  dorobkiem wizerunkowym w postaci własnych:  barw, logo-herbu i hymnu. Jak by tego było mało  od kilku dni Niedarianie  stali się posiadaczami drugiej, tym razem  jazzowej wersji hymnu rajdowego, naturalnie asymilowanego przez wielu Niedarian jako hymn naszej Małej Ojczyzny.

Oto Zespół  pasjonatów  jazzu – Quantum of Jazz,  na deskach auli Politechniki Wrocławskiej,  wykonał dla naszej społeczności,  w formie niezobowiązującego prezentu; jakże oryginalnie ambitną, trawestację hymnu rajdowego:

Poznajmy naszych szczególnych Darczyńców – czyli krótka historia Zespołu.

Quantum of Jazz to kameralny zespół jazzowy złożony z hobbystów i miłośników kameralnej muzyki  jazzowej. W br. świętuje 5 lecie działalności. Wyłonił się z BIG BAND-u Politechniki Wrocławskiej, w połowie 2017 r.  z inicjatywy pracownika Instytutu Fizyki Pawła Scharocha oraz Macieja Drwala, wówczas także pracownika akademickiego Politechniki. Zespół podejmuje wyzwanie śmiałego i niestereotypowego podejścia do tradycji jazzowej oraz  jej interpretowania. Gra lekki, kameralny i nastrojowy jazz w stylu swing, bebop, blues, bossa nova czy gypsy. Quantum of Jazz wykonuje zarówno utwory instrumentalne, jak i wokalne, znane standardy, ale też własne kompozycje. Zespół występuje na uroczystościach i imprezach uczelnianych, a także  koncertował   poza uczelnią, n.p. w Starej Piwnicy, na Polanie Karłowickiej, Domu , dwukrotnie na JAZZOVO (w 2018 i 2019 r.)

Skład Zespołu:

Alicja Ostrowska – wokal Jerzy Ostrowski – saksofon

Paweł Scharoch – skrzypce, Igor Kuchna – gitara basowa

Maciej Drwal – gitara elektryczna  oraz Bartosz Ostrowski – perkusja

Autorem wszystkich fotek – dziękujemy ! –  jest:  Krzysztof Mazur

Zespołowi   Quantum of Jazz  życzymy  mnóstwa  satysfakcji  ze wspólnego grania, wielu  nowych ciekawych aranżacji, licznej widowni i grona  oddanych Fanów spoza Niedar , bo w naszej społeczności macie już ich całkiem sporo 🙂

 

Ps.

Obecnie we Wrocławiu  trwają intensywne   prace nad  tym aby jazzowa wersja hymnu była dostepna w prawym menu strony analogicznie jak jej pierwowzór  w wykonaniu Zespołu N&M.

Równolegle w Niedarach  przygotowujemy  specjalne dedykowane Zespołowi podziękowania w formie  plakatu A3, na którym mamy nadzieję złoży swój autograf wielu Niedarian i Sympatyków Niedar…

No i pomyśleć, że przygodę z hymnem rozpoczynaliśmy  na dwie gitary podczas III/ciej edycji Niedariańskiego Rajdu Szlakiem Kurhanów 😊

fot. Ola z Wesołej

 

Dodaj komentarz