O zatokach autobusowych raz jeszcze !

Minione lata w Niedarach  to nie tylko nowe domostwa  i zmiany granic urbanistycznych  wsi  ale także ciąg inwestycji  drogowych: droga Niedary –  Zawonia, oświetlenie najpierw Różanej potem Kamiennej i wreszcie ta,  od lat najbardziej oczekiwana,  czyli budowa zatok autobusowych przy okazji remontu odcinka Niedary-Ludgierzowice.

O  inwestycji  tej   wspominała  już Sołtys Agata Woloszczuk:

https://niedary.pl/zatoki-autobusowe/

Dziś do kroniki naszej wsi trafiają pierwsze fotki  tego miejsca:

Sfotografowaliśmy zjazd do Niedar z drogi głównej   i wracamy do tej  spektakularnej inwestycji, bowiem  można ją postrzegać w co najmniej kliku aspektach.

 

Bezpieczeństwa:

Jako wieś dysponujemy wreszcie widocznym  i bezpiecznym   zjazdem- wjazdem  z trasy  Trzebnica-Oleśnica.

Historycznym:

Pokolenia Samorządowców, które od lat zwracały uwagę na konieczność mogą w końcu poczuć ulgę – radość spełnienia i swoje uczestnictwo sprawcze w tej inwestycji.

Estetycznym:

Przestałem już od odwiedzających nas gości i kurierów wysłuchiwać uwag na tematy różne związane z wjazdem.

 

 

Post scriptum:

Ciekawe co dziś powiedzieliby  pierwsi zmotoryzowani Niedarianie przecierający  gruntową  niegdyś  dzisiejszą „Wjazdową „  ?

Przypomnę  w tym miejscu iż niegdyś z Zawonią łączyła Niedary droga via Młyn  a więc rolę Wjazdowej pełniła tak plus minus ….  dzisiejsza Zawońska.

A swoją drogą ciekawe kto z Niedarian miał pierwszy samochód osobowy ? Jakiej był marki ? ….przy jakiej stał ulicy ? Jak pierwsi zmotoryzowani Niedarianie pamiętają ten odcinek drogi ? Może zachowały się jakieś zdjęcia ?

1 Komentarz

  • Agata Woloszczuk pisze:

    Wieloletnie starania Radnej Zofii Bąk, a później moje zostały zwieńczone sukcesem. Teraz jest tak jak powinno być. Sen z powiek spędza jednak w chwili obecnej stan drogi powiatowej. Pisma w tej sprawie zostały wysłane do zainteresowanych urzędów w ubiegłym tygodniu.
    Pozdrawiam

Leave a Comment