Od tkanin do pomocy dydaktycznych i….

Przed wojną Niedary słynęły z produkcji tkanin. Po wojnie produkcję wyparły usługi. We wsi funkcjonował młyn, gospoda,  warsztaty stolarskie,szewski czy krawiecki:

Set of golden vintage frame isolated on white backgroundSet of golden vintage frame isolated on white background

 

 

 

 

 

 

 

Dziś, z gospodarczego punktu widzenia,  staramy się rozsławiać Niedary jako, między innymi,  miejsce produkcji pomocy dydaktycznych dla szkół.   Chcąc nie chcąc, na swój sposób  kultywujemy,   historyczne przesłanie dydaktyczne tego miejsca na ziemi,  albowiem w Niedarach o czym pewnie z czasem będziemy powoli  zapominać, przez wiele lat  funkcjonowała szkoła podstawowa.

Korzystając z faktu iż robi się coraz bardziej wiosennie  kilka słów o względnie nowej półce naszej działalności. Wdrażamy oto produkcję – sprzedaż  elastycznych, wymiennych,  magnetycznych tablic szkolnych a konkretnie najczęściej używanych szablonów edukacyjnych.

Nauczyciel zyskuje  dodatkową powierzchnię tablicową, którą po wykorzystaniu może “odkleić” od tablicy, zwinąć i odłożyć na półkę, by np. rozwinąć  i nakleić na tablice ponownie w formie sprawdzianu dla kolejnej wchodzącej do pomieszczenia klasy uczniów. Wzorów wstępnie jest sześć:

Szczegółowe opisy dostępne pod linkami:

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=index&cPath=39_102_930

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=index&cPath=39_89_938

 

K_nakladki_new

 

Co ten produkt ma wspólnego z porami roku ?

Otóż ma i to konkretnie z…. zimą. Przeprowadzaliśmy bowiem oryginalne  testy wytrzymałościowe naszych  tablic / dedykowanych wszak do pomieszczeń/ na zewnątrz –  korzystając z ostatnich mam nadzieję  tchnień zimy:

Tablica po złożeniu wpół i “sklejeniu” magnesami, została na ok. 1 godzinę zanurzona jednym bokiem w pojemniku z zimną wodą. Na zewnątrz panowała temperatura ok. zera.

Próba_zimna_i_wody (1)

 

Po wyjęciu z wody, przez ok. 1 godzinę nakładka przeleżała w topniejącym śniegu. Wszystkie boczne krawędzie stykały się z topniejącym śniegiem.

Próba_zimna_i_wody (2)

Na całą noc, tę samą nakładkę nałożyliśmy na miotłę podwórkowego bałwana:

Próba_zimna_i_wody (3)

 

Pomimo, iż temperatura w nocy spadła do ok. minus 4 stopni, rankiem po odtajaniu i osuszeniu produkt nie nosił najmniejszego śladu uszkodzenia. Magnesy się nie odkleiły. Woda nie dostała się pod laminat, a on sam nie zmienił swojego wyglądu.

Zaznaczyć w tym miejscu należy iż produkt nie jest laminowany tak jak np.  nasze dowody osobiste. Nakładki są docinane więc rysunek wewnątrz nie jest zamknięty laminatem lecz precyzyjnie i wyjątkowo skutecznie sklejony warstwowo.

Korzystamy z atestowanych, wysokiej jakości sprawdzonych nośników poligraficzych. Nadruk ukryty jest pod folią, a nanoszony jest na specjalnej wodoodpornej  tkaninie /nie na papierze!/.  Gotowy produkt  powstaje w specjalistycznej pracowni poligraficznej  we Wrocławiu.

***

Jeśli produkujesz coś  w Niedarach, masz ciekawe hobby, świadczysz usługi – opowiedz nam o tym  – skorzystaj z darmowej możliwości promocji 🙂

  Jurek z Wesołej

 

Leave a Comment